Identyfikatory konferencyjne w formie plastikowych kartIdentyfikatory konferencyjne w formie plastikowych kart
7 listopada 2021

Kategoria:
Inne

Karty personalizowane jako identyfikatory konferencyjne         

Prawidłowo przygotowany proces identyfikacji uczestników to nieodłączny element każdej konferencji i eventu biznesowego. W personalizowane karty wyposażone muszą być wszystkie osoby upoważnione do wzięcia udziału w wydarzeniu. Niemniej jednak oprócz ułatwienia rozpoznania słuchaczy, karty mogą dodatkowo pełnić funkcję reklamową. Czym charakteryzują się identyfikatory na konferencje w formie kart i jak je zaprojektować? Podpowiadamy.

Jaką funkcję pełnią identyfikatory konferencyjne?

Wykorzystanie personalizowanych kart plastikowych na wydarzeniach firmowych to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na otrzymanie eleganckich identyfikatorów wyprodukowanych w technologii kart bankowych. Ze względu na to, że na ich powierzchni naniesioną są dane, a nawet zdjęcie uczestnika, pozwalają na szybkie i proste zweryfikowanie jego tożsamości, a tym samym dopuszczenie go do wydarzenia.

Na personalizowanych kartach na konferencje oprócz imienia i nazwiska uczestników, można również nanieść stanowisko czy branżę. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie gościom rozpoznać innych i nawiązać wzajemne kontakty, zwłaszcza na konferencjach organizowanych na dużą liczbę osób.

Warto wspomnieć o tym, że coraz większą popularnością cieszy się nadrukowanie na identyfikator logo lub grafiki związanej z firmą, dzięki której karta staje się doskonałym nośnikiem reklamowym danego przedsiębiorstwa.

Jak zaprojektować spersonalizowaną kartę na konferencję?

Przede wszystkim wielkość karty powinna być dopasowana w taki sposób, aby nie przeszkadzała uczestnikom i jednocześnie gwarantowała dobrą widoczność zawartych na niej informacji. Dla zwiększenia komfortu gości, identyfikatory zazwyczaj wyposażone są w specjalne smycze lub klipsy, pozwalające na swobodne przypięcie ich do ubrania.

Zdjęcia oraz nadruki na personalizowane identyfikatory dostępne w ofercie polskiego producenta kart plastikowych CartPoland wykonywane są dwiema metodami: drukiem termicznym lub offsetowym drukiem cyfrowym. Druk cyfrowy daje możliwość wykorzystania wielu kolorów, a co więcej może posłużyć do druku dwustronnego, co sprawia, że karta nawet po odwróceniu, będzie prezentować się elegancko. Tego typu identyfikatory mogą również zostać wyposażone w specjalny kod, który umożliwia rozpoznanie uczestników konferencji drogą elektroniczną.

Karty na konferencje charakteryzują się także wysoką jakością. Mianowicie nadruki są odporne na ścieranie się i na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu będą prezentować się efektownie zarówno podczas jednodniowych, jak i kilkudniowych eventów.