3 marca 2021

Kategoria:
Inne

Kartony klapowe – niezawodna pomoc w transporcie i przeprowadzce

Kartony klapowe są wynalazkiem na miarę koła. Prosta konstrukcja jest nie tylko łatwa do wykonania, złożenia i przeniesienia, ale też charakteryzuje ją uniwersalność. Rozmaitość zastosowań jest tak duża, że trudno nie pokusić się o określenie jej niezastąpionej, a nawet rewolucyjnej. Jedną z dziedzin, w której sprawdzają się takie pudełka, jest transport rzeczy związany z przeprowadzką. Jak usprawniają go kartony klapowe?

Karton klapowy – najprostsza forma pudełka z papieru

Kartonowe pudełka można obecnie znaleźć dosłownie wszędzie. Są niezastąpione przy pakowaniu produktów do sprzedaży, przygotowywaniu przesyłek kurierskich i pocztowych, a także segregowaniu, porządkowaniu i przechowywaniu przedmiotów. Nieskończony wręcz zakres zastosowań pudełek kartonowych wynika też z ich zróżnicowanie konstrukcji i możliwości nanoszenia nadruków. Dzięki temu mogą być bardziej dekoracyjne czy formą dopasowane do zawartości.

Wśród wielu typów takich produktów do najpopularniejszych z pewnością zaliczają się kartony klapowe. Ich wyjątkowość kryje się w możliwości złożenia ich do płaskiej postaci, co jest dużym atutem przy przenoszeniu, przechowywaniu lub transporcie. Przygotowanie pudła do pakowania wymaga jedynie kilku chwil. Nie trzeba nawet sklejać klap, bo ich naprzemienne złożenie tworzy solidne i spójne dno. Dzięki temu puste kartony można przechowywać na strychu, w szufladzie czy w biurowym archiwum, gdzie nie zajmują wiele miejsca.

Zalety kartonów klapowych cenione podczas przeprowadzki

Bez wątpienia kartony klapowe są niezbędne podczas przeprowadzki. Kiedy trzeba przenieść dużą ilość rzeczy osobistych, prywatnych drobiazgów, naczyń czy odzieży, pudełka z kartonu są najlepszymi możliwymi pojemnikami – wyjaśnia przedstawiciel firmy Martex Opakowania.

Do ich zalet można zaliczyć:

  • sztywne, ale elastyczne boki i dno, dzięki którym karton utrzymuje formę, a jednocześnie amortyzująco działa na umieszczone w nim przedmioty,
  • dużą rozpiętość rozmiarów, która pozwala na dobranie odpowiedniego pudełka zarówno drobiazgów, jak i do większych przedmiotów,
  • małą masę własną, która nie zwiększa ciężaru ładunku,
  • łatwość i szybkość przygotowania do pakowania,
  • łatwość przechowywania,
  • możliwość zabezpieczania zawartości za pomocą taśm samoprzylepnych czy folii.

Kartony klapowe są wykonywane z materiału o większej grubości. Dzięki temu zachowują sztywność i kształt nawet przy sporym obciążeniu. Tym samym doskonale chronią delikatne przedmioty przenoszone czy przewożone podczas przeprowadzki. Nadają się zarówno do pakowania zastawy stołowej, jak i dokumentów biurowych. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że w stu procentach ekologiczne i podatne na recykling.