11 marca 2019

Kategoria:
Inne

Kartony idealne do przeprowadzki

Kto zmieniał miejsce zamieszkania choć raz, wie jak istotnym elementem jest odpowiednie zabezpieczenie naszych rzeczy w transporcie – jak spakować się szybko i bez obaw o bezpieczeństwo naszych przedmiotów? Możliwości mamy wiele, jednak nie wszystkie będą odpowiednie – nie chcemy przecież, by nasz ukochany kubek dotarł w kawałkach… Czy kartony okażą się najlepszym sposobem na łatwą przeprowadzkę?

Prawdopodobnie każdy z nas choć raz w życiu zmieniał miejsce zamieszkania. Wyprowadzka „na swoje” jest fascynującym i przyjemnym doświadczeniem, choć wiążą się z nią pewne niedogodności. Jedną z nich jest pakowanie. O ile nie musimy się martwić o rzeczy miękkie, typu ubrania czy pościel, o tyle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie kruchych przedmiotów. W jaki sposób najlepiej zapakować talerze, kieliszki, czy inne delikatne przedmioty?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Jeśli rzeczy do spakowania jest sporo, szukamy wszelkich możliwych rozwiązań. Które z nich będzie jednak najlepszym wyjściem? Jak wyjaśnia producent kartonów Mark:

Kartony to najlepsze rozwiązanie podczas przeprowadzki. Kartony dostępne w sklepach spożywczych są jednak przeznaczone do innego rodzaju produktów i nie zawsze będą odpowiadały naszym potrzebom. Lepiej sprawdzić, co oferują producenci – do wyboru mamy bowiem wiele rozwiązań. Ważne jest nie tylko to, w co pakujemy nasze przedmioty, ale również w jaki sposób to robimy. Najważniejsze, by rzeczy były poukładane dość ciasno – unikniemy w ten sposób obijania się przedmiotów o siebie. Największe i najcięższe umieszczany na samym dnie, następie stopniowo mniejsze. Porcelanę, szkło czy inne delikatne przedmioty warto również owinąć papierem, by podczas transportu nie powstały na nich rysy spowodowane tarciem. Przedmioty o nietypowym kształcie można umieścić pomiędzy rzeczami typu ręczniki, koce – zapobiegnie to uszkodzeniu, ale również pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Dodatkowo warto dodać, że nawet jeśli mamy dużo przedmiotów o nietypowym kształcie to umieszczenie ich w prostokątnych opakowaniach pozwoli nam na łatwiejsze umieszczenie ich na przykład w samochodzie. Położone ciasno obok siebie zapobiegną przesuwaniu się, a tym samym uszkodzeniom.

Najlepsze rozwiązanie podczas przeprowadzki

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem wydają się więc odpowiednio duże i wytrzymałe kartony do przeprowadzki. Skąd je jednak wziąć? Najlepiej zakupić u renomowanego producenta. Duże kartony pozwalają na spakowanie wielu, nawet nietypowych, przedmiotów. Dodatkowo łatwo się je przenosi i bez problemu można ustawić jeden na drugim, oszczędzając miejsce. Takie rozwiązanie nie ma praktycznie żadnych minusów! Jeśli będą miały możliwość złożenia to po zakończonej przeprowadzce bez problemu będzie można je przechowywać, bez zajmowania przestrzeni. Do tego papier jest materiałem, który można poddać recyklingowi – z tego powodu takie rozwiązanie jest najlepsze także wtedy, kiedy ważna jest dla nas ochrona środowiska. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by taki jednolity karton okleić lub przemalować – może z powodzeniem służyć nie tylko jako dodatkowy schowek, ale także jako element dekoracyjny. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety okazuje się, że kartony to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na pakowanie.