12 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Kartonowe pudła jedno- i dwuczęściowe. Porównanie

Pudełka wykonane z kartonu idealnie sprawdzają się jako zabezpieczenie wielkogabarytowych sprzętów AGD i RTV. Równie dobrze mogą być wykorzystane jako opakowania dla niewielkich przedmiotów i produktów. W przypadku każdego asortymentu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju opakowania. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pudeł kartonowych. Najpopularniejsze to modele jedno- i dwuczęściowe.

Pudełka kartonowe – charakterystyka

Producenci oferują swoim klientom możliwość wyboru spośród wielu rodzajów pudeł kartonowych. Jednak dwa z nich są najczęściej stosowane. Są nimi:

  • pudła jednoczęściowe,
  • pudła dwuczęściowe.

Pudełka dwuczęściowe to doskonale znane każdemu opakowania posiadające tak zwane wieczko. Bardzo często klienci określają je kartonami z pokrywką. Są one podzielone na dwie części. Pierwszą z nich stanowi dno wraz ze ścianami pudełka, natomiast drugą osobne wieczko, które pozwala na wygodne otwieranie i zamykanie. Kartony dostępne są w różnych wariantach – nie tylko ze względu na kształt (kwadraty, prostokąty, koła i inne), ale przede wszystkim ze względu na wielkość. W praktyce oznacza to, że każdy ma możliwość dokładnego dopasowania pudełka do swoich oczekiwań.

Specjalista z firmy WYTWÓRNIA OPAKOWAŃ KARTONOWYCH MARIAN GÓRNY zauważa:

Producenci pudełek kartonowych oferują klientom możliwość umieszczenia na nich dowolnego druku czy hasła reklamowego. Jest to niezwykle istotne w przypadku, kiedy pudełko ma służyć jako opakowanie produktu np. w sklepie internetowym. Wówczas staje się ono bardzo skutecznym narzędziem marketingowym.

Drugim rodzajem popularnych pudełek są kartony jednoczęściowe. Zbudowane są one z jednego kawałka kartonu. Oznacza to, że do zamknięcia konieczne jest użycie np. taśmy klejącej. Pudełka kartonowe najczęściej stosowane są jako forma zabezpieczenia towaru. Bardzo często używa się ich między innymi do zabezpieczania sprzętów AGD, RTV oraz różnego rodzaju elektroniki. Znalazły również w przemyśle spożywczym. Podobnie jak w przypadku pudeł dwuczęściowych, te również dostępne są w różnych kształtach oraz rozmiarach, co zdecydowanie ułatwia ich dopasowanie do konkretnego zapotrzebowania.

Pudełka kartonowe – z wieczkiem czy bez?

Pudełka kartonowe doskonale sprawdzają się w wielu różnych branżach. Znajdują zastosowanie również w przestrzeni domowej i biurowej. Dzięki rozbudowanej ofercie producentów coraz częściej tego typu opakowania mogą stanowić idealną formę prezentu. W tym zakresie sprawdzają się szczególnie pudełka dwuczęściowe, ozdobione interesującą grafiką. Możliwość dopasowania wielkości oraz kształtu jest bez wątpienia bardzo dużym atutem – dzięki temu klient zyskuje sposobność do dopasowania wybranego pudełka do konkretnych potrzeb. Trwałe opakowania są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale mogą stanowić doskonałą ozdobę, którą można umieścić w sypialni, pokoju dziecka, czy w biurze.