7 maja 2019

Kategoria:
Inne

Kartoniarki i ich zastosowanie

Odpowiednie pakowanie produktów jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo w czasie transportu. Dzięki zautomatyzowaniu tego procesu w swojej firmie możesz liczyć na znaczne oszczędności czasu i pieniędzy. Maszyny do pakowania, które zastępują pracę rąk ludzkich, nie tylko zrobią to szybciej, ale też solidniej. Dowiedz się, czym są kartoniarki i jakie jest ich zastosowanie.

Bez względu na to, w jakiej branży działa Twoja firma, na zakończenie procesu produkcji towar należy zapakować. Tak przygotowany jest gotowy do dalszej drogi. Niezależnie od tego, czy wysyłka nastąpi drogą kurierską, czy zostanie dostarczona samochodem dostawczym, powinna zostać odpowiednio zabezpieczona. Jednym z najskuteczniejszych i najpowszechniejszych typów opakowania wykorzystywanych przez firmy jest karton. Maszyny, które składają, a następnie zaklejają klapy w pudłach, nazywamy kartoniarkami.

Kartoniarki do pakowania towarów

Kartoniarki to jedno z rozwiązań firmy Madej-Pak stworzone dla automatyzacji procesu pakowania w Twojej firmie. Maszyna pakująca towary, które mają stałą konsystencję, wykorzystuje kartony do lepszego zabezpieczenia produktów na czas transportu. Najczęściej jest wykorzystywana w branży spożywczej i wszędzie tam, gdzie nie zachodzi ryzyko wycieku cieczy. Płyny muszą być dodatkowo pakowane w dedykowane worki, aby nie zamoczyły i nie rozpuściły kartonu.

Kartoniarka może działać samodzielnie, a może być również elementem bardziej złożonego procesu pakowania na linii automatycznej. Trudno wyobrazić sobie rozbudowany park maszynowy bez obecności właśnie tego urządzenia. Wyręcza ono pracowników, dozując odpowiednie porcje towaru, pakując go i zabezpieczając, a na końcu przygotowując do wysyłki poprzez ułożenie na palecie.

Dlaczego warto zautomatyzować proces pakowania?

Automatyzacja procesu pakowania to propozycja nie tylko dla dużych firm, które każdego dnia muszą przygotować do wysyłki tysiące produktów. To również atrakcyjna opcja dla mniejszych przedsiębiorstw — kartoniarka, która wyręczy w pakowaniu Twoich pracowników, pozwoli Ci oddelegować ich do innych, bardziej wymagających zadań. Zaletami tego zautomatyzowanego procesu pakowania są:

  • szybkość i precyzja działania,
  • możliwość uniwersalnego zastosowania — w kartony pakowane są produkty spożywcze, sprzęt RTV, małe AGD, odzież, buty i wiele innych produktów,
  • unowocześnienie parku maszynowego — jeśli zależy Ci na stosowaniu innowacyjnych technologii i podnoszenie przez to prestiżu firmy oraz komfortu pracowników, kartoniarki na pewno Ci w tym pomogą.

Oprócz nowoczesnych kartoniarek do automatyzacji procesu pakowania możesz wybrać owijarki i inne maszyny poziome lub pionowe.