posłanie dziecka do żłobka
1 sierpnia 2021

Kategoria:
Inne

Jakie zalety ma posłanie dziecka do żłobka? 

Żłobki są często niesłusznie demonizowane, a ich działalność obrosła wieloma krzywdzącymi mitami, których korzenie sięgają poprzedniej epoki. Tymczasem we współczesnej odsłonie to miejsca przyjazne maluchom, z zaangażowaną, profesjonalną kadrą, doskonale wyposażone i stale podnoszące jakość świadczonych usług. Korzystanie z takich placówek ma wiele zalet – zarówno z perspektywy samych dzieci, jak i ich rodziców.

Czego dziecko może nauczyć się w żłobku? 

Pobyt w żłobku to dla dzieci świetna okazja do wszechstronnego rozwoju, zwłaszcza w zakresie umiejętności społecznych. Przebywanie w grupie rówieśniczej w naturalny sposób uczy słuchania i komunikacji, czekania na swoją kolej, dzielenia się zabawkami. Rozwija się empatia i wrażliwość na potrzeby innych, a także samodzielność. Nierzadko w żłobku, zachęcone przykładem pozostałych dzieci, maluchy chętniej jedzą i szybciej przyswajają nowe umiejętności, takie jak ubieranie się, siadanie na nocniku czy mycie ząbków. Dzieci chodzące do żłobka zwykle są odważniejsze, łatwiej nawiązują kontakty i szybciej adaptują się w przedszkolu.

Dodatkowym wsparciem w harmonijnym rozwoju są oferowane przez placówki zajęcia. Wybierając żłobek z angielskim, rytmiką, gimnastyką, tańcem czy plastyką sensoryczną, zapewniamy maluchom ciekawe aktywności, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Dla wielu dzieci pełne wrażeń i zabaw godziny spędzane w żłobku są jednym z ulubionych punktów dnia, a opiekunki stają się ukochanymi „ciociami”.

Korzyści z posłania dziecka do żłobka dla rodziców 

Korzyści wynikające z posyłania dziecka do żłobka dla rodziców wydają się oczywiste. Przede wszystkim mogą spokojnie pracować lub prowadzić inne aktywności ze świadomością, że ich dzieci są pod dobrą opieką. Żłobek jest zwykle rozwiązaniem najkorzystniejszym ekonomicznie, a koszty czesnego – zwłaszcza w placówkach publicznych lub tych z dofinansowaniem – wielokrotnie niższe od zatrudnienia niani.

Nowoczesne, stojące na wysokim poziomie placówki takie jak krakowski żłobek Wesołe Skrzaty zapewniają dzieciom opiekę profesjonalistów. Rodzice mogą więc być spokojni o prawidłowy rozwój swojego malucha i szybkie wychwycenie ewentualnych zaburzeń. Pobyt w żłobku zapewnia dzieciom możliwości zabawy, jakich nie mają w domu, oraz interakcje z rówieśnikami, a opiekunki współpracują z rodzicami tak, by jak najlepiej zadbać o indywidualne podejście do malucha i spełnianie jego potrzeb. Posyłając dziecko do żłobka, gwarantujemy mu również zdrowe i bardzo urozmaicone posiłki, jakie nie zawsze mamy czas przygotować w domu.