ubezpieczenia turystyczne
22 stycznia 2020

Kategoria:
Inne

Jakie są zalety ubezpieczenia turystycznego?

Choroba czy wypadek mogą przytrafić się w najmniej oczekiwanym momencie – nawet podczas długo wyczekiwanego urlopu. Zazwyczaj jest wtedy potrzebna natychmiastowa interwencja medyczna. Bywa, że pomoc lekarska musi zostać udzielona na terenie innego kraju, kiedy wczasowicze spędzają wakacje poza granicami Polski. Koszty związane z leczeniem mogą być kolosalne. Dlatego przed wyjazdem należy zainwestować w dobre ubezpieczenie turystyczne.

Kompleksowa bezpłatna pomoc medyczna

Zwichnięta noga, groźny uraz czy infekcja to sytuacje, które wymagają konsultacji lekarskiej. Jak nietrudno się domyślić, koszty zabiegów, czy nawet wizyty u specjalisty za granicą, mogą być naprawdę spore. Aby uniknąć płacenia wysokiego rachunku, należy jeszcze w kraju wykupić turystyczną polisę ubezpieczeniową. Rolą ubezpieczyciela jest nie tylko pokrycie kosztów leczenia. Wiele firm ma tak zwany numer alarmowy, na który można zadzwonić w przypadku problemów. Ubezpieczyciel okaże się wtedy nieocenionym wsparciem podczas organizacji pomocy medycznej.

Zgubiony bagaż

Podróżowanie samolotem ma wiele zalet. Jednak na lotnisku może zdarzyć się, że bagaż znajdzie się w innym samolocie niż jego właściciele albo po prostu zaginie.

Również na taką ewentualność przygotowały się firmy ubezpieczeniowe. W oferowanych przez nie pakietach znajduje się także ubezpieczenie od zgubienia bagażu.

Wakacyjny bagaż stanowią walizki, w których nierzadko znajdują się cenne aparaty fotograficzne, laptopy, a także sporo odzieży przeznaczonej na cały wyjazd. Właśnie dlatego wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest tak ważne. W przypadku zaginięcia bagażu ubezpieczyciel wypłaca właścicielom odszkodowanie. Będzie ono tym wyższe, im wyższa była kwota ubezpieczenia” – mówi ekspert z firmy Ubezpieczenia Donocik.

Ubezpieczenie OC oraz NNW

Trudno przewidzieć, co może zdarzyć się podczas wakacji. Dlatego ubezpieczenie turystyczne powinno być maksymalnie szerokie.

Jeżeli ubezpieczona osoba spowoduje wypadek, a poszkodowany zażąda odszkodowania, to jego koszty pokryje ubezpieczyciel – jednak tylko w sytuacji, gdy jego polisa obejmowała także ubezpieczenie OC. Rekompensata finansowa może dotyczyć doznanego uszczerbku na zdrowiu lub zniszczenia mienia poszkodowanego.

Nie można też zapomnieć o ubezpieczeniu NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu można liczyć na to, że w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu poszkodowany nie zostanie sam ze swoim problemem. Ubezpieczyciel będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania proporcjonalnie do tego, w jakim stopniu trwale pogorszył się stan zdrowia ubezpieczonej osoby.