Dozownik z płynem do dezynfekcji
9 maja 2022

Kategoria:
Inne

Jakie są zalety automatycznych dozowników do płynu dezynfekcyjnego?

Dozowniki płynu do dezynfekcji w ostatnich latach zaczęły pojawiać się w praktycznie każdym budynku. Przed wejściem do sklepu czy urzędu skarbowego należy skorzystać z nich, aby usunąć z dłoni ewentualne zarazki i bakterie. Automatyczne dozowniki są znaczne wygodniejsze w użyciu, dlatego rozważając zakup konkretnego modelu, warto zdecydować się właśnie na nie. Usprawniają pracę oraz zmniejszają ilość rozprowadzanych dalej drobnoustrojów.

 

Jak działają automatyczne dozowniki do płynu dezynfekującego?

 

Niemal wszyscy wiedzą, jak działają dozowniki, czy to środków czyszczących, czy substancji płynnych. Należy nacisnąć właściwy przycisk albo pociągnąć za chusteczkę, aby móc z niej skorzystać. Bezdotykowe dozowniki działają jeszcze prościej. Najczęściej wystarczy:

  • podłożyć rękę pod czujnik ruchu,
  • przesunąć ręką przed dozownikiem,
  • przysunąć do dozownika kartę magnetyczną.

Zależnie od tego, gdzie takie wyposażenie będzie instalowane, jego obsługa może wyglądać trochę inaczej. Musi być ona jednak intuicyjna. Im łatwiej wygląda obsługa, tym szybciej można oczyścić ręce przed pracą. Automatyczne dozowniki szczególnie dobrze sprawdzą się w często odwiedzanych miejscach, gdzie dotyka się wielu przedmiotów, z których mogą korzystać też inne osoby.

 

Dlaczego automatyczne dozowniki sprawdzają się lepiej?

 

Automatycznych dozowników do mydła czy płynu dezynfekującego nie trzeba dotykać, żeby otrzymać środek. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ:

  • nie brudzi się rękami urządzenia,
  • dozownik wydaje dokładnie taką ilość płynu, jaka jest potrzebna do całkowitego odkażenia rąk,
  • automat wydaje płyn szybciej, jeśli jest więcej chętnych, aby z niego skorzystać,
  • z dozownika może skorzystać każda osoba, bez względu na wzrost oraz sprawność.

Dozowniki automatyczne powinno się montować wszędzie tam, gdzie istnieje spore ryzyko rozprzestrzenienia się bakterii i wirusów.

 

Szukając dozownika do swojej firmy czy innego miejsca, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego pojemność oraz sposób obsługi. Korzystając z urządzeń od dystrybutorów z szeroką ofertą, na przykład marki BARNEO, bardzo łatwo można dopasować model do swoich potrzeb. Trzeba przy tym pamiętać, aby przy urządzeniu wystawić instrukcję obsługi. Wiele osób może nie wiedzieć do końca, że ma do czynienia z urządzeniem automatycznym i będzie dotykać go, aby znaleźć guzik dozujący lub pompkę. Warto też oddelegować jednego z pracowników, aby monitorował co jakiś czas poziom zużycia płynu i jeśli zacznie go brakować, dolewał go w miarę uznania.