8 sierpnia 2020

Kategoria:
Inne

Jakie mundury noszą członkowie orkiestr?

Jedną z największych ozdób orkiestry są eleganckie i gustowne mundury. Reprezentacyjny strój przyciąga wzrok, podnosi renomę i budzi pozytywne skojarzenia. W dzisiejszych czasach członkowie orkiestr noszą naprawdę zróżnicowane elementy garderoby, według indywidualnych preferencji i uznania. Są jednak pewne przewodnie motywy, które często się powtarzają w mundurach. Jakie?

Mundury dla członków orkiestr – jakie są modne?

Orkiestra powinna nie tylko harmonijnie współgrać dźwiękami, ale też ozdobnymi strojami. Artyści mają nie tylko dobrze wyglądać, ale także wygodnie się czuć w swoich mundurach. Dlatego aspekty wizualne, komfort oraz swoboda ruchów muszą iść w parze. Aby to było możliwe, najlepiej jest się udać do profesjonalnego zakładu krawieckiego, który zadba
o każdy szczegół odzienia.

Strój dla orkiestry powinien być elegancki, szykowny oraz oryginalny. Niewątpliwie do najpopularniejszych kolorów wśród nich należą czerwień i czerń. Przykładowo: spodnie i spódniczka w czerni, a bluza w głębokiej czerwieni. Do tego znakomicie się prezentują złote dodatki, takie jak sznur galowy i ochraniacze na buty. Nakrycia głowy również warto wybrać w barwach czerwieni oraz pozłacanych dodatkach.

Często czarny dół stroju zostaje zastąpiony granatowym lub niebieskim odcieniem. Do tego czerwono-niebieska furażerka i gustowny mundur dla orkiestry gotowy! Oczywiście musi się na nim jeszcze znaleźć wyraziste haftowane logo. Stroje mogą być jedno lub dwuczęściowe, zgodnie z preferencjami klientów.

Jak powstają mundury dla orkiestry?

Jednym z najważniejszych kroków po przyjęciu zlecenia, jest wykonanie odpowiedniego projektu. To sprawa pierwszoplanowa, gdyż podczas jego tworzenia specjaliści muszą wziąć pod uwagę wiele aspektów. Przede wszystkim są to wzór, kolorystyka i materiał, z którego mają powstać mundury.

Każdy wzór jest unikalny – wykorzystujemy go tylko jeden raz. Wszystkie szczegóły ustalamy z klientem, najlepiej, by mundury utożsamiały się z konkretnym repertuarem i tradycją. Wiele regionów ma swoje charakterystyczne motywy i symbole, warto je wykorzystać w szyciu eleganckich strojów dla zespołu. Ponadto niezwykle ważne jest, by mundury zapewniały pełną swobodę ruchów, a tkaniny były mocne, wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i elastyczne – podkreśla specjalista z firmy ZAKŁAD KRAWIECKI Mieczysław Gawron.

Poza tym jest istotny wybór dodatków, które ożywiają całą stylizację. W ten sposób powstaje modny wizerunek sceniczny – zazwyczaj w połączeniu z tradycyjnymi elementami.