kosze spedycyjne
23 grudnia 2021

Kategoria:
Inne

Jakie kosze wykorzystuje się w transporcie?

Wózki transportowe umożliwiają wygodny przewóz rzeczy. W osiatkowanych skrzyniach transportowane są zarówno małe przesyłki, jak i gabarytowe ładunki. Dzięki lekkiej i wytrzymałej konstrukcji wózków przewozowych ładunek przedmiotów oraz ich transport jest prosty i komfortowy. Co więcej, wielkość pojemnika, jak i jego rodzaj można dopasować do swoich potrzeb magazynowych.

Rodzaje wózków transportowych

Osiatkowane kosze mogą być stosowane zamiast palet do przewozu rzeczy. Zbędne wówczas są także wózki paletowe i widłowe. Producent pojemników metalowych RS-Gitterbox oferuje wózki do przewozu w trzech podstawowych wariantach. Do przewozu gabarytów i przedmiotów o różnych kształtach i wielkościach dedykowane są najbardziej uniwersalne modele RSW-3. W zależności od potrzeb kupić lub wynająć można kosz na nóżkach, lub na wytrzymałych kółkach. Boki pojemnika są osiatkowane, a dzięki segmentowej konstrukcji i możliwości otwierania pojemnika jego załadunek jest prosty i wygodny. Spód kontenera jest jednolity, zatem przedmioty w trakcie przewożenia są stabilne i bezpieczne.

Innym rodzajem kosza transportowego jest wózek na opony RSW-1, którego konstrukcja jest stelażowa. Segmenty wózka można piętrować w zależności od ilości przewożonych opon raz ich wielkości. Brak osiatkowania po bokach znacznie ułatwia załadunek, a stabilność ładunku gwarantują szyny, które stanowią spód każdej kondygnacji i podtrzymują opony. Wózek wyposażony jest w kółka, ułatwiające przemieszczenie kosza po hali magazynowej.

Wózki transportowe RSW-2 powstały, aby ułatwić transport dokumentów. W stelażowej obudowie znajdują się przegrody do umieszczania segregatorów i aktówek, które wykonane są z wytrzymałej tkaniny. Załadunek odbywa się jednostronnie, tył kosza jest zabezpieczony przed wypadaniem plików, a stelażowa konstrukcja chroni dokumentację przed zniszczeniem.

Czy warto korzystać z wózków transportowych?

Wózki do przewozu ułatwiają i przyspieszają prace magazynowe, a dodatkowo chronią załadunek przed zniszczeniem. Stabilizują transportowane przedmioty i zapobiegają ich przemieszczaniu się wewnątrz kosza. Dzięki segmentowej konstrukcji wielkość każdego kosza można dopasować do ilości przewożonych rzeczy. Kosze transportowe można kupić lub wynająć. Wynajem pozwala uniknąć kosztownych inwestycji w narzędzia magazynowe. W ramach wynajmu świadczone są także usługi naprawy oraz konserwacji zużytych wózków, co stanowi dodatkową zaletę. Wgniecenia, uszkodzenia siatki oraz oznaki korozji mogą zostać usunięte w ramach świadczonych usług serwisowych.