Hale przemysłowe
22 lipca 2019

Kategoria:
Inne

Jakie jest zastosowanie hal przemysłowych?

Hale przemysłowe z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Lekkie, modułowe, łatwe i szybkie do postawienia konstrukcje, które cechuje doskonała wytrzymałość, znajdują niezwykle szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystuje się hale ze stali? Oto przegląd najpopularniejszych rozwiązań na polskim rynku.

Hale przemysłowe, czyli co?

Hale przemysłowe to nowoczesne konstrukcje stalowe, które powstają z prefabrykatów. Są one produkowane przez wyspecjalizowane firmy, takie jak Argonat, a ich montaż zajmuje znacznie mniej czasu niż postawienie budynku z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów.
Z uwagi na połączenie ekonomii z ergonomią i niezawodnością coraz więcej firm z różnych sektorów rynku decyduje się na zastąpienie klasycznych obiektów właśnie halami przemysłowymi.

Warto również podkreślić, że konstrukcję stalowej hali oraz jej wyposażenie można dostosować do specyfiki powstającego obiektu. Oznacza to, że jest możliwe np. dodatkowe docieplenie hali, montaż instalacji elektrycznej, wentylacji, bramy wjazdowej itp.

Jak można wykorzystać możliwości hal przemysłowych?

Hale przemysłowe niosą za sobą ogromny potencjał dla niemal każdej branży. Najczęściej stawia się:

  • hale magazynowe – idealne do wszelkich celów logistycznych oraz transportowych,
  • hale produkcyjne – w których może się odbywać produkcja, głównie z zakresu przemysłu lekkiego,
  • łukowe hale rolnicze – idealne w roli budynków gospodarczych do magazynowania płodów rolnych, garażowania maszyn rolniczych czy przetrzymywania trzody,
  • hale sprzedażowe – postać konstrukcji stalowej może przybrać np. supermarket czy duże centrum ogrodowe,
  • hale jeździeckie – czyli tak zwane ujeżdżalnie.

Oczywiście możliwości wykorzystania tego typu konstrukcji są znacznie szersze – zwłaszcza z uwagi na bogaty wybór opcji ich dostosowania do specyficznych wymogów funkcjonalnych i technicznych.

Gdzie zamówić halę?

Oferta hal przemysłowych na polskim rynku rośnie z roku na rok. Dlatego wybierając producenta, warto zwrócić uwagę na:

  • jego doświadczenie na rynku – firmy, które wybudowały już wiele konstrukcji dedykowanych są godne zaufania,
  • specjalizację – jeśli np. szukasz hal rolniczych lub ogrodniczych, warto zwrócić się do wytwórcy, który koncentruje się na przygotowywaniu takich konstrukcji,
  • jakość stosowanych materiałów – materiały hutnicze wykorzystywane do produkcji powinny mieć wszelkie wymagane atesty obowiązujące na terenie Polski i UE,
  • systemem montażu hali – aby ograniczyć koszty zakupu, halę można zmontować samodzielnie. Aby było to łatwe, konstrukcja powinna być dostosowana do sprawnego wykonania prac i docierać do klienta z kompletną instrukcją.

Cena hali również ma znaczenie, jednak warto za priorytet postawić sobie jakość zamawianej konstrukcji. Im będzie wyższa, tym lepsze bezpieczeństwo i tym dłuższy czas eksploatacji nowego budynku.