adwokat
25 lipca 2016

Kategoria:
Inne

Jakie cechy powinien posiadać dobry adwokat?

Zatrudnienie adwokata do rozwiązania trudnej sprawy lub powierzenie mu naszych problemów przez dłuższy czas jest sporym wydatkiem. Zastanówmy się, jakimi cechami powinien odznaczać się skuteczny adwokat, który będzie w stanie wykonywać swoje obowiązki na najwyższym poziomie.

Lojalny i dyskretny

Lojalność – jest to bardzo ważna cecha, którą powinien odznaczać się każdy prawnik, szczególnie w odniesieniu do swojego klienta. Oznacza to, że w przypadku jakichkolwiek problemów, powinien poinformować o nich swojego klienta, dzięki czemu zostaje stworzona gwarancja, że adwokat podejmie wszelkie działania prowadzące do korzystnego rozwiązania sprawy.

Dyskrecja – z lojalnością wiąże się dyskrecja – adwokaci są bowiem zobowiązani do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji dotyczących prowadzenia sprawy swojego klienta. Mimo że prawo gwarantuje im zachowanie tajemnicy przed sądem oraz w stosunku do innych instytucji państwowych, taki sam stosunek powinien zostać wytworzony między adwokatem a klientem.

Profesjonalny i niezależny

Profesjonalizm – ambitny prawnik doskonale zna się na wykonywanym zawodzie i cały czas podnosi swoje umiejętności. Dzięki temu wie, kiedy może obejść przepisy, aby jednocześnie zmieścić się w obowiązujących klauzulach i działać na korzyść klienta. Powinien podchodzić do swoich obowiązków bardzo profesjonalnie – przestrzegać terminów, być przygotowanym na każdą rozprawę, a wcześniej rozeznanym ze wszystkim szczegółami dotyczącymi prowadzonej sprawy.

Niezależność – ta cecha wiąże się z klimatem, jaki buduje wokół siebie adwokat. Stoicyzm, silna wola, nieugiętość i odporność psychiczna to pochodne niezależności, dzięki której prawnik potrafi wyjść z wydawałoby się niemożliwych do rozwiązania sytuacji.

Szeroki zakres usług prawnych świadczy Kancelaria Adwokacka Andrzeja Babilasa, która oferuje stałą i kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych oraz pomoc prawną osobom fizycznym w ramach indywidualnych, jednorazowych zleceń.