kurs językowy
7 grudnia 2019

Kategoria:
Inne

Jakich języków obcych najczęściej się uczymy?

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle cenna. Angielski to podstawa, ale nie warto ograniczać się jedynie do niego. Obecnie istnieje mnóstwo możliwości nauki, można to robić m.in. samodzielnie albo uczestnicząc w kursach językowych. Czy Polacy rzeczywiście wykorzystują to, że mają tak łatwy dostęp do wiedzy? I jeśli tak, to które języki są wśród nich najpopularniejsze?

Angielski… i co dalej?

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie języka angielskiego uczymy się najczęściej. Można to zauważyć, przyglądając się nawet systemowi edukacji albo asortymentom sklepów z materiałami do nauki języków. Angielski jest wszechobecny. Dotyczy to nie tylko Polski, ale też innych krajów.

Jednak angielski to nie jedyny język, którego lubimy się uczyć. Popularne są również niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański i włoski. Zazwyczaj można się ich uczyć w szkole średniej, ale wybierają je również osoby, które zakończyły już obowiązkową edukację. Aby jednak poznawać języki, można brać udział w zajęciach organizowanych
w placówkach dedykowanych właśnie im. Szeroką ofertę posiada np. Jagiellońskie Centrum Językowe. Poza najbardziej popularnymi językami można tam uczyć się również koreańskiego. Kultura azjatycka posiada szerokie grono swoich miłośników. Jednak ze względu na wysoki poziom trudności języków z tamtych rejonów, Polacy nie posługują się nimi zbyt często.

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

To, że warto uczyć się języków obcych nie ulega wątpliwości. Jednak po co to robić? Języki obce mogą pasjonować szczególnie osoby ciekawe świata. Ich znajomość daje bowiem szerszy dostęp do wiedzy o innych kulturach. Dużo łatwiej wczuć się w klimat danego kraju, kiedy korzysta się ze źródeł oryginalnych.

Poza tym, znajomość języków obcych jest ważna również ze względów komunikacyjnych. Za pomocą angielskiego można porozumieć się w wielu krajach, dlatego warto go znać. Ale mieszkańcy niektórych państw nie pałają do niego zbytnią sympatią. Przykładem są Francuzi. Jeśli chcesz bez przeszkód porozumiewać się we Francji i zwiedzać zakątki z reguły nieodwiedzane przez turystów, najlepiej poznaj lokalny język. Ale wcale nie trzeba planować dalekich podróży, żeby zdecydować się na kurs językowy. Nauka języków obcych może być praktykowana w formie ciekawostki albo ćwiczenia dla mózgu, bo jest to bardzo rozwijające dla tego narządu. A jak wiadomo, warto o niego dbać, aby utrzymać go w dobrej kondycji przez wiele lat. Powodów do nauki języków jest dużo. Wystarczy podjąć decyzję i korzystać z dobrodziejstw, które oferuje nam współczesny świat.