23 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Jaka powinna być idealna ceramika sanitarna?

Ceramika sanitarna to nie to samo co łazienkowa. Tym pierwszym mianem określa się elementy, które, nie znajdują się na podłodze ani na ścianach, czyli po prostu – nie są to płytki, lecz typowo użytkowe elementy, np. umywalki, sedesy czy bidety. Takie wyposażenie łazienki musi być nie tylko estetyczne, lecz także funkcjonalne, a dodatkowo współgrać z innymi elementami przestrzeni. Jak zatem dobrze wybrać? Oto kilka wskazówek.

Jakie cechy powinna mieć ceramika sanitarna?

Asortyment elementów wyposażenia łazienki jest obecnie niezwykle szeroki. Dotyczy to zarówno płytek, jak i ceramiki sanitarnej. To bogactwo może być zaletą, ale niektórzy mogą się pogubić w tym morzu propozycji. Tymczasem wybór ceramiki sanitarnej powinien być przemyślany, ponieważ ten element wyposażenia łazienki będzie służył przez lata.

Tego rodzaju ceramika jest szczególna, ponieważ musi być solidna i odporna na zabrudzenia, a jednocześnie estetyczna, nowoczesna i miła dla oka. Czy da się to ze sobą połączyć? Oczywiście. Najwyższej jakości produkty są bardzo ładnie wykonane i można wybierać spośród wielu wzorów, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak mówi ekspert z firmy Domeko, ważne jest, aby zachować harmonię i jednorodny wystrój łazienki. Z tego względu warto zadbać o to, aby kolorystyka płytek i ceramiki sanitarnej była podobna. Zazwyczaj większość osób wybiera do swojej łazienki wyposażenie w kolorze białym, co nie oznacza jednak, że jest to biel w tym samym odcieniu.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Niewątpliwie należy brać też pod uwagę kształt i głębokość poszczególnych elementów – bidetu, sedesu i umywalki – aby wszystko pasowało do łazienki i ładnie się ze sobą komponowało. Ceramika sanitarna jest przede wszystkim elementem funkcjonalnym wyposażenia łazienki, jednak warto cały czas pamiętać, że wymiana tego rodzaju sprzętu następuje naprawdę nieczęsto. Trzeba więc zdecydować się na takie rozwiązania, które będą odporne na upływ czasu, zarówno w aspekcie wizualnym, jak i zmieniającej się mody.

Zazwyczaj tego rodzaju elementy mają łagodne i opływowe kształty oraz biały kolor. Jednak niektórzy są bardziej odważni i chcą nietuzinkowego wyglądu łazienki. Mogą się więc zdecydować na inne odcienie i wzornictwo – np. czarną umywalkę lub wannę w nietypowym kolorze.

Gama ceramiki sanitarnej różnego rodzaju jest na rynku tak szeroka, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – niezależnie od tego, czy szuka rozwiązań klasycznych, czy też czegoś bardziej nietypowego i ekstrawaganckiego. Warto jednak pamiętać, by wybrać rozważnie, bo ceramika sanitarna służy przez długi czas.