przestrzeń hali stalowej
29 listopada 2020

Kategoria:
Inne

Jak zorganizować przestrzeń hali stalowej?

Hale stalowe wpisują się w kategorię budownictwa przemysłowego. Są to prefabrykowane konstrukcje zbudowane z gotowych ram i profili stalowych. Znakomite właściwości wytrzymałościowe stali pozwalają na budowę obiektów o dużych rozpiętościach bez konieczności ustawiania dodatkowych podpór. Duża dowolność w zagospodarowaniu przestrzeni hal stalowych umożliwia inwestorom wykorzystanie ich do różnych celów. Przeczytaj, jak można gospodarować wnętrzem hali.

Jakie są walory i zastosowania hal stalowych?

„Hale stalowe – opowiada przedstawiciel firmy Profix, która specjalizuje się w budowie hal stalowych – to budowle o prostej konstrukcji, parterowe, jedno lub wielonawowe, bez przegród działowych. Pokrycia dachu oraz ścian nie tylko wyznaczają przestrzeń użytkową hal i chronią przed wpływem zjawisk atmosferycznych, ale również usztywniają całą konstrukcję. Podstawowym walorem hal stalowych jest ich stosunkowo prosta konstrukcja, dzięki której wznoszenie obiektów jest szybkie i relatywnie tanie. Są trwałe i ekologiczne. Dużym atutem tego typu budownictwa jest również jego uniwersalność, wynikająca z możliwości dowolnego zagospodarowani wnętrza hali. W razie konieczności można szybko dokonać reorganizacji przestrzeni w zależności od potrzeb”.

Nic więc dziwnego, że hale stalowe wykorzystywane są powszechnie w budownictwie przemysłowym do różnych celów. Najczęściej znajdują zastosowanie jako hale produkcyjne, magazynowe, logistyczne i handlowe. Znakomicie sprawdzają się również jako hale sportowe.

Dowolne zagospodarowanie hal stalowych

Walory hal stalowych przesadzają o ich popularności. Przestrzeń hali stalowej można w szybki i łatwy sposób zagospodarować według potrzeb inwestora.  Nic więc dziwnego, że znajdują one zastosowanie jako hale produkcyjne, magazynowe i logistyczne. Wykorzystywane są powszechnie w wielu branżach przemysłu i w rolnictwie. Doskonale sprawdzają się również jako obiekty handlowe i sportowe.

Brak ścian działowych, duże powierzchnie i znaczna wysokość hal pozwalają na budowę obiektów magazynowych i przemysłowych. Łatwa organizacja dróg do transportu bliskiego, możliwość ustawienia regałów magazynowych i wydzielenie przestrzeni biurowo-administracyjnej sprawiają, że hale stalowe znakomicie nadają się na centra magazynowo-logistyczne wysokiego składowania.

Konstrukcja jedno i wielonawowa hal umożliwia organizację dowolnej produkcji przemysłowej i spożywczej. We wnętrzach hal stalowych bardzo łatwo ustawić maszyny produkcyjne i linie technologiczne oraz zamontować takie urządzenia jak suwnice, chłodnie, suszarnie i doki przeładunkowe. Możliwe jest też wydzielenie przestrzeni na biura i pomieszczenia socjalne.

Hale stalowe często wykorzystywane są do celów rolniczych. W zależności od zapotrzebowania można je przystosować do magazynowania płodów rolnych lub przechowywania maszyn i pojazdów rolniczych.

Obiekty handlowe lub wystawiennicze w halach można w dowolny sposób zabudować, a przestrzeń podzielić na boksy, stanowiska lub sklepy. Można również wydzielić przestrzeń na obiekty gastronomiczne i pomieszczenia sanitarne. Hale stalowe przeznaczone do celów sportowych wymagają specjalnej infrastruktury sportowe oraz zaplecza z szatniami i sanitariatami.

Hale stalowe to obiekty uniwersalne, które doskonale sprawdzają się w swoich funkcjach. Łatwo można poddać je modernizacji, rozbudowie lub zmienić sposób ich eksploatacji. Hale stalowe to obiekty przemysłowe, które swoją popularność zawdzięczają wyjątkowym walorom konstrukcyjnym i użytkowym.