3 marca 2021

Kategoria:
Inne

Jak zorganizować przeprowadzkę do Anglii?

Kwestia organizacji przeprowadzki do innego kraju nie należy do łatwych tematów. Jest to duże przedsięwzięcie logistyczne, ponieważ wymaga załatwienia wielu formalności w kraju rodzimym, jak i w kraju, do którego się przeprowadzamy, znalezienia nowego miejsca zamieszkania oraz pracy, a także przeprowadzenia transportu swojego dobytku. O czym trzeba pamiętać, planując przeprowadzkę do Anglii?

Pierwsze kroki

Anglia jest częstym emigracyjnym kierunkiem Polaków, nie tylko ze względów finansowych, ale także językowych. Umiejętność komunikatywnego posługiwania się językiem angielskim w krajach anglo – saskich jest niezwykle pomocna, dlatego bez względu na obecnie posiadany poziom języka obcego, warto nauczyć się kilku nowych wyrażeń i zwrotów.

Kolejnym krokiem jest znalezienie mieszkania. Najwygodniej jest zatrzymać się u rodziny, albo znajomych. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość, dlatego do wyboru sądwie możliwości. Można szukać ofert na serwisach ogłoszeniowych, albo rozpocząć współpracę z profesjonalną agencją nieruchomości. Pracownik takiej firmy poprosi o dokument tożsamości, pay slip, wyciąg z kąta, kontrakt,bądź referencje.

W ramach przeprowadzki do Anglii trzeba załatwić również niezbędne formalności. Najważniejszą sprawą, bez której nie można legalnie podjąć pracy w Anglii, jest złożenie wniosku o przyznanie numeru NIN, czyli National Insurance Number. Uzyskać go można, dzwoniąc do konkretnego Job Center i umówienie się na wizytę z pracownikiem biura.

Jeśli nie ma się zagwarantowanej pracy w momencie przybycia do Anglii, warto zadbać o ubezpieczenie zdrowotne. Otrzymanie bezpłatnej opieki medycznej jest możliwe, jeśli jest się objętym ubezpieczeniem NFZ w Polsce i będzie możliwe tak długo, dopóki nie straci się polskiego ubezpieczenia.

Kwestia transportu

Sprawą, która często jest obiektem obaw przyszłych emigrantów, jest sposób przewiezienia swojego bagażu, a czasem również mebli do nowego miejsca zamieszkania. Nawet w przypadku posiadania własnego samochodu, nie zawsze zabranie wszystkich niezbędnych rzeczy jest wykonalne.

Specjalista z firmy przewozowej Beska – Travel mówi: 

Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy wyspecjalizowanej w przewozie towarów i ludzi oraz przeprowadzkach międzynarodowych. Skorzystanie z busa pozwala na przetransportowanie z Polski do Anglii paczek, bagaży, towarów o różnych gabarytach, a nawet mebli. Nie trzeba mieć obaw o bezpieczeństwo transportu, gdyż doświadczeni pracownicy zabezpieczą towary tak, aby nie zostały uszkodzone.Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale także ekonomiczne.

Decydując się na przeprowadzkę przy pomocy firmy transportowej, nie trzeba wykonywać wielu kursów na trasie Polska – Anglia, aby samodzielnie przewieźć prywatne rzeczy. Oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy, które musiałaby zostać wydane na benzynę lub bilety lotnicze.

Transport busem gwarantuje komfort, ponieważ nie ma możliwości, że dobytek ulegnie zniszczeniu. Co więcej, całość przewożonych towarów zostanie dostarczona dokładnie pod wyznaczony adres. Współpraca z przewoźnikiem przechodzi bezproblemowo od momentu ustalania szczegółów transportu, aż po ewentualny kontakt w trakcie przewozu.