11 września 2017

Kategoria:
Inne

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania jest z jednej strony niezwykle ekscytującym, a z drugiej stresującym wydarzeniem. Większość z nas w trakcie kilku lat mieszkania w jednym miejscu zdołała już zgromadzić bardzo duże ilości przedmiotów, ubrań, książek, płyt z ulubioną muzyką, mebli, sprzętu RTV i AGD oraz wielu innych. Teraz stajemy przed wyzwaniem, aby wszystkie zgromadzone przez lata skarby przenieść w nowe miejsce. Jak do tego podejść, żeby cała operacja przebiegłą sprawnie?

Na początku pozbądźmy się niepotrzebnych rzeczy

Większość posiadanych przez nas rzeczy zapewne będzie również przydatna w nowym miejscu zamieszkania. Jednak nie oszukujmy się, wśród nich znajdują się także takie, których z łatwością możemy się pozbyć. Stare ubrania, papiery, książki, ale także sprzęt elektroniczny, zdezelowane już nieco meble – te wszystkie rzeczy będą jedynie zajmowały nam miejsce w nowym miejscu zamieszkania, dlatego przeprowadzka jest idealną okazją, żeby się ich pozbyć. O ile jednak z wyrzuceniem rzeczy osobistych nie powinniśmy mieć żadnego problemu, o tyle pozbycie się sprzętu elektronicznego lub starych mebli może już nam przysporzyć nieco problemu, dlatego w trakcie przeprowadzki warto jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Wojtal-Trans, która świadczy tego typu usługi na terenie Małopolski: Nasza firma oferuje pełen pakiet usług przy przeprowadzkach. Nasi klienci mogą również skorzystać z usługi utylizacji niepotrzebnego sprzętu elektronicznego czy mebli. Nasi pracownicy bardzo szybko wyniosą z domu niepotrzebne rzeczy i je wywiozą, dzięki czemu Państwo nie muszą się już niczym martwić.

Dobre rozplanowanie przeprowadzki

Jeżeli już nam się udało pozbyć wszystkich niepotrzebnych rzeczy osobistych oraz odłożyć cały niepotrzebny sprzęt elektroniczny oraz meble, nastała pora żeby dobrze zaplanować całą przeprowadzkę do nowego domu. Najwygodniej oczywiście będzie skorzystanie z usług specjalistów, dzięki którym nasze zaangażowanie w cały proces będzie polegało jedynie na zapakowaniu rzeczy osobistych. Zapakowanie mebli oraz elektroniki radzimy jednak zostawić firmie przewozowej, która będzie się zajmowała naszą przeprowadzką. Dzięki temu to właśnie ona weźmie na siebie odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia delikatnych rzeczy w transporcie. Z naszej strony pozostanie już tylko skatalogowanie wszystkich przewożonych rzeczy oraz sprawdzenie tej listy po przyjeździe do nowego mieszkania.

Brzmi prosto? Tak, bo takie też jest. Zdecydowanie odradzamy dokonywania przeprowadzek na własną rękę, ponieważ proces ten zawsze wiąże się z dużą ilością stresu i zajmie nam bardzo dużo czasu. Wynajęcie na pół dnia firmy profesjonalnie zajmującej się przeprowadzkami nie jest wcale tak drogie, jak się może wydawać.