24 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Jak znaleźć pracę za granicą?

Nie zawsze wynagrodzenia oferowane przez polskich pracodawców są atrakcyjne dla pracowników. Dla nich rozwiązaniem może być decyzja o wyjeździe za granicę. Z odpowiednimi kwalifikacjami oraz znajomością języków obcych można znaleźć optymalną dla siebie pracę z o wiele wyższymi zarobkami. Jak się do tego zabrać? Jakie są możliwości szukania pracy za granicą? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule – zapraszamy do lektury.

Szukanie pracy na miejscu

Jednym ze sposobów znalezienia pracy za granicą, aczkolwiek bardzo ryzykownym, jest szukanie „w ciemno” na miejscu. Taką decyzję można podjąć, jeżeli mamy odpowiednią poduszkę finansową, pozwalającą nam na przeżycie nawet do kilku miesięcy bez pracy, lub przyjaciół bądź rodzinę, którzy przygarną nas w okresie bezrobocia. Najlepiej w czasie poszukiwań spytać znajomych, którzy przeszli podobną drogę (wyjechali, znaleźli pracę, zarobili, wrócili i mogą z czystym sumieniem polecić danego pracodawcę), przeglądać oferty na portalach internetowych oraz ogłoszenia w lokalnej prasie.

Można również skontaktować się z naszą firmą, która przeprowadza rekrutację chętnych osób do pracy w Niemczech. Umawiamy bezpośrednie spotkanie naszych kandydatów z niemieckim pracodawcą i koordynatorem – zaznacza specjalista ds. HR w firmie Sedulus sp. z o.o.

Polacy, jako obywatele Unii Europejskiej, mogą również zarejestrować się w zagranicznym odpowiedniku polskiego urzędu pracy jako osoba poszukująca zatrudnienia. Rozsądnym wyborem jest szukanie pracy w jak największej liczbie źródeł, ponieważ znalezienie odpowiedniego stanowiska może zająć nawet trzy-cztery miesiące. Warto brać pod uwagę koszty utrzymania w danym kraju, np. w Norwegii będą one znacznie wyższe niż w Czechach czy na Węgrzech.

Szukanie pracy z Polski

O wiele bezpieczniejszym sposobem na znalezienie pracy za granicą jest szukanie jej z Polski. Jest to rozwiązanie wygodniejsze, ale też wymagające pewnego wysiłku. W Internecie znajduje się pełno różnego rodzaju ogłoszeń o pracy za granicą. Nie należy jednak ufać wszystkim pracodawcom lub ludziom, którzy tego rodzaju oferty wystawiają, zwłaszcza jeżeli na początku domagają się zaliczki pieniężnej. Administratorzy portalów ogłoszeniowych nie są w stanie zweryfikować wszystkich ofert, dlatego lepszym wyjściem jest nawiązanie współpracy z firmami, które zajmują się kompleksową rekrutacją na stanowiska pracy za granicą. Warto jednak wcześniej zweryfikować dane przedsiębiorstwo, np. na stronie internetowej rejestru agencji zatrudniania (KRAZ).

Niemcy atrakcyjnym krajem dla specjalistów

Jedną z firm zajmujących się rekrutacją oraz selekcją pracowników na poszczególne stanowiska pracy za granicą, a konkretnie w Niemczech, jest Sedulus sp. z o.o. Zrzesza ona ludzi, którzy mają bardzo duże doświadczenie w pracy poza Polską, dzięki czemu świetnie orientują się w realiach i oczekiwaniach pracowników, którzy chętnie podjęliby pracę za granicą.

– Niemcy wykazują spore zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów, których w Polsce nie brakuje. Dzięki współpracy z naszą firmą polscy pracownicy mają szansę znaleźć odpowiednią pracę za granicą, która jest świetnym pomysłem na wzbogacenie swojego portfolio, poznanie nowej kultury oraz uzyskanie bardzo atrakcyjnych zarobków – wyjaśnia specjalista ds. HR w firmie Sedulus.