produkcja kosmetyków
17 września 2021

Kategoria:
Inne

Jak wygląda produkcja kosmetyków na zamówienie?

Kosmetyki są to produkty, które mogą być aplikowane w postaci aerozoli. Najczęściej są to perfumy, dezodoranty oraz lakiery do włosów. Ich użycie może okazać się znacznie łatwiejsze, gdy zostaną zapakowane do puszki aerozolowej, która dzięki obecności atomizera ułatwia dozowanie danego produktu. Poniżej sprawdzamy, jak wygląda produkcja kosmetyków na zamówienie i czy warto się na nią zdecydować.

Proces wytwarzania kosmetyków na zamówienie

Kosmetyki w sprayu są coraz chętniej wybierane przez zakłady kosmetyczne oraz przez właścicieli firm, którzy chcą uzyskać pomoc w stworzeniu atrakcyjnej oferty kosmetycznej. Na samym początku po złożeniu zamówienia klient przedstawia swój pomysł na dany kosmetyk, a producent rozpoczyna opracowywanie receptury.

Ważne jest, aby receptura była przygotowywana w stałej współpracy z klientem, dzięki czemu będzie idealnie dopasowana do indywidualnych wymagań. Co więcej, musi być ona opracowywana zgodnie z obowiązującymi normami i testowana w  laboratorium badawczym.

Następnie, po przygotowaniu receptury klient zatwierdza, czy dany produkt spełnia jego oczekiwania. Kolejnym krokiem jest rozpoczęcie seryjnej produkcji kosmetyków na zamówienie, która odbywa się przy pomocy zautomatyzowanych linii aerozolowych. Na tym etapie pracownik produkcji ustala najważniejsze parametry danego produktu i rozpoczyna się napełnianie aerozoli danym kosmetykiem. Ważne jest też, aby opakowania aerozolowe, w których zostanie umieszczony kosmetyk, spełniały obowiązujące normy i były dobrane do potrzeb klienta.

Przygotowanie dokumentacji i rejestracja produktu

Po zakończeniu produkcji kosmetyków muszą one zostać odpowiednio udokumentowane i oznaczone. Wówczas konieczne jest naklejenie specjalnych etykiet na opakowaniu wraz z instrukcją użytkowania. Po oznakowaniu produktu jest on przygotowywany do transportu i trafia bezpośrednio do klienta.

Chcąc otrzymać kosmetyki na zamówienie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak fabryka aerozoli WATS. Zajmuje się ona profesjonalną produkcją i napełnianiem aerozoli, a także oferuje wytwarzanie produktów private label.

Warto dodać, że w postaci aerozoli można dostarczyć różne rodzaje kosmetyków. Często są to dezodoranty, perfumy, a także mgiełki zapachowe, które są niezwykle łatwe w aplikacji, dzięki zastosowaniu opakowania aerozolowego. Co więcej, w postaci sprayu można także wyprodukować produkty fryzjerskie, takie jak pianki i lakiery do włosów, olejki ochronne, czy też produkty nawilżające.