Jak wybrac rozmiar kalendarza trojdzielnego
19 sierpnia 2021

Kategoria:
Inne

Jak wybrać rozmiar kalendarza trójdzielnego?

Kalendarz trójdzielny jest szczególnie polecany do umieszczenia w miejscach, które świadczą różne usługi i potrzebują przejrzystego kalendarza do zaznaczania ważnych spotkań i dat. Daje on wgląd na cały kwartał, a dodatkowo może mieć różną wielkość. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze rozmiaru kalendarza trójdzielnego i jak dobrać jego wielkość. Życzymy udanej lektury.

Wybór rozmiaru kalendarza trójdzielnego

Na rynku można dostać różne rodzaje kalendarzy o odmiennej wielkości. Ciekawą odmianą jest kalendarz trójdzielny, który umożliwia planowanie wydarzeń przez cały kwartał. Jego kalendarium składa się z trzech bloków, które przymocowane są do solidnie wykonanych pleców. Plecy kalendarza trójdzielnego wraz z główką mogą mieć różne rozmiary. Powszechnie dostępne są kalendarze trójdzielne:

  • ekonomiczne,
  • mini,
  • standardowe,
  • duże,
  • ekstra duże.

Wybór rozmiaru kalendarza jest przede wszystkim zależny od indywidualnych potrzeb klienta. Dla osób, które lubią niewielkie kalendarze bez większych powierzchni reklamowych, zaleca się wybór kalendarza mini o wymiarach 315 cm x 670 cm. Natomiast osoby chcące zaprojektować własną grafikę oraz wykorzystać dużą powierzchnię na reklamę mogą się decydować pomiędzy kalendarzem dużym i ekstra dużym. Występują one w wymiarach 350 cm x 845 cm oraz 350 cm x 880 cm.

Jaki kalendarz trójdzielny warto kupić?

Decydując się na wybór kalendarza trójdzielnego, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar, ale też jakość wykonania. Powinien być on wykonany z wysokogatunkowego kartonu oraz powinien mieć wyrazistą, gładką grafikę. Ważne jest też, aby główka i plecy kalendarza były odpowiednio zabezpieczone lakierem, co zapewni mu trwałość i zabezpieczy przed zniszczeniem.

Wybierają kalendarz, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, takiej jak Drukarnia Designer ze Szczecina. Specjalizuje się ona w wydruku wysokiej jakości kalendarzy trójdzielnych, książek, czy też różnego rodzaju etykiet i folderów. Warto dodać, że solidnie wykonany kalendarz trójdzielny powinien też mieć zaokrąglone narożniki, które zmniejszają ryzyko rozdwajania się ich na końcach.

Ten rodzaj kalendarza powinien także mieć w komplecie przesuwne okienko, które umożliwia zaznaczanie bieżącego dnia. Podczas wyboru kalendarza trójdzielnego, warto też zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość zaprojektowania indywidualnej grafiki. Wówczas można samodzielnie wybrać nadruk firmowy, który może okazać się skuteczną reklamą danej marki.