akcesoria biurowe
10 listopada 2016

Kategoria:
Inne

Jak wybrać odpowiednie materiały biurowe?

W każdym biurze przychodzi moment, w którym trzeba zgłosić zapotrzebowanie na pewne materiały, które usprawniają pracę całego zespołu. Oprócz standardowego wyposażenia komputerowego należy zadbać o bardziej przyziemne artykuły. Sprawdź, jakie z nich są najważniejsze, które podnoszą produktywność i gdzie można się w nie zaopatrzyć.

Artykuły piśmiennicze

Wśród wszechobecnego wyboru różnych produktów, w tym materiałów biurowych, warto zrobić selekcję i wyposażyć się w ważne i przynoszące produktywność artykuły. W biurze lub częściej – w sali konferencyjnej niezbędne do pracy są białe tablice, które oferowane są w zestawie z różnokolorowymi mazakami oraz gąbką. Notowanie i rysowanie pewnych szczególnie dla nas ważnych zagadnień pozwoli szybciej je zapamiętać, a użycie różnorodnych kolorów pobudza wyobraźnię i poprawia zdolności intelektualne.

Warto oprócz mazaków zaopatrzyć się również w notatniki i kolorowe długopisy – taki zestaw pozwoli na szybkie utrwalenie ulotnych i kreatywnych myśli lub zapisanie priorytetowych rzeczy do zrobienia. W przypadku długopisów lub cienkopisów należy zwrócić uwagę na kolory – warto mieć ich kilka różnych pod ręką, a jeśli chodzi o markery lub mazaki – na końcówkę, która może być okrągła lub ścięta, oraz na grubość i rodzaj tuszu. Jeżeli w pracy używamy również ołówków, należy dokupić do nich temperówki, które są istotnym artykułem, który pozwoli na szybkie zastruganie końcówki ołówka.

Artykuły do porządkowania i segregacji

Akta, formularze, umowy – te wszystkie ważne dokumenty powinny być odpowiednio uporządkowane. Pomogą w tym artykuły niezbędne do segregacji, takie jak np. kolorowe segregatory z foliowymi koszulkami, kolorowymi przekładkami lub znacznikami do kartek. W każdym sklepie znajduje się duży ich wybór zarówno pod względem wielkości, jak i koloru.

Oprócz segregatorów można zaopatrzyć się także w skoroszyty, teczki do akt osobowych, teczki kartonowe lub z tworzywa sztucznego z gumką, albumy ofertowe bądź po prostu w duże pudła lub kontenery archiwizacyjne – proponuje właściciel firmy M&M Partners, która specjalizuje się w sprzedaży i dostawie artykułów biurowych, meblowych oraz materiałów eksploatacyjnych.