14 sierpnia 2019

Kategoria:
Inne

Jak wybrać dobrą firmę logistyczną?

Poszukując dobrej firmy logistycznej musimy mieć sprecyzowane swoje potrzeby. Istnieje wiele firm zajmujących się transportem, jednak tylko niektóre mają w swojej ofercie różne możliwości przewozu pozwalające na zaplanowanie szybkiej i niedrogiej podróży. Ponadto oferta może być poszerzona o kompleksowe odprawy celne oraz różnego rodzaju usługi magazynowe.

Najważniejsze jest doświadczenie firmy

Niewłaściwy wybór firmy logistycznej, która nie wywiąże się z podjętego zlecenia, może skutkować wieloma problemami. Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, współpracująca z nami firma musi być dokładna, rzetelna i słowna. Niezbędna jest terminowość dostaw i konkurencyjne ceny. Nie warto jednak kierować się ofertą najniższą, bowiem zazwyczaj idzie to w parze z jakością usług. Najważniejsze w tej branży jest wieloletnie doświadczenie, które będzie dowodem pozytywnej współpracy z różnymi klientami. W tym celu można poszukać informacji o jakości usług od byłych klientów. Liderzy branży mogą dodatkowo pochwalić się nagrodami i wyróżnieniami w konkursach.

Korzystanie z różnych środków transportu

Wybór odpowiedniej dla nas firmy logistycznej będzie się opierał o wiele czynników. Najważniejsze jest co chcemy przetransportować i w jakie miejsce. Inna będzie współpraca na terenie Polski, a zupełnie inna jeśli potrzebujemy spedycji na różne kontynenty. Jest wiele firm, które specjalizują się w jednej formie transportu i z tego względu mogą być bardzo ograniczone w kierunkach. Dobre przedsiębiorstwo logistyczne będzie posiadało w swojej ofercie różne środki transportu, czyli spedycję drogową, lotniczą, morską i kolejową. Dzięki temu można znaleźć transport, który będzie szybki i tani, a także dopasuje się do innych naszych potrzeb.

Odprawy celne i usługi magazynowe

Wybrane firmy logistyczne działają także jako agencje celne i zapewniają pełny serwis „od drzwi do drzwi” z uwzględnieniem odpraw celnych importowych i eksportowych. Klientom jest to bardzo wygodne, jeśli wynajęta przez nich firma ma możliwość wystawiania dokumentów Eur 1, Świadectwa Pochodzenia, deklaracji INTRASTAT oraz ATR. Ponadto wybrani przewoźnicy organizują pozyskiwanie Świadectw Sanitarnych oraz Kontroli Jakości Handlowych, a także w imieniu klientów wnoszą odwołania od decyzji UC. Ekspert z firmy spedycyjnej Diera dodaje:

Agencje Celne mogą sprawnie przeprowadzić klientów przez wprowadzane systemy PDR, ICD oraz inne nowe rozwiązania prawne. Dobra firma może także zajmować się rozładunkiem, załadunkiem, przeładunkiem, konfekcjonowaniem oraz przepakowywaniem i składowaniem towarów.