agencja reklamowa
9 września 2019

Kategoria:
Inne

Jak wybrać dobrą agencję reklamową?

Każdy przedsiębiorca chcący rozwijać działalność swojej firmy wcześniej czy później stanie przed dylematem jak ją dobrze zareklamować. Jak sprawić, by nasza marka była rozpoznawalna i pozytywnie kojarzona? Z pomocą przychodzą tutaj agencje reklamowe, które operując wiedzą i doświadczeniem mogą wdrożyć odpowiednie kampanie promocyjne. Jednak wybór agencji wydaje się trudny, bo konkurencja jest duża.

Dobra agencja, czyli jaka?

Poszukując agencji reklamowej, powinniśmy zacząć od przejrzenia jej portfolio. To, jakie kampanie prowadziła i dla jakich firm, może okazać się decydujące dla naszej działalności. Warto zapytać o referencje od zleceniodawców oraz poszukać agencji, która zrealizowała już coś związanego z rodzajem działalności, którą prowadzi nasza firma. Doświadczenie i znajomość tematu na pewno pomogą podczas ustalania projektu reklamowego.

Inną ważną cechą dobrej agencji reklamowej jest kompleksowość jej usług.  Na pewno chcielibyśmy, by nasza kampania reklamowa została nie tylko wymyślona od A do Z, ale również profesjonalnie zrealizowana. Przykładem może być reklama ubezpieczenia, która pojawi się w Internecie, połączona z mailingiem do dedykowanych odbiorców przy jednoczesnym rozsyłaniu gadżetów reklamowych.

Kreatywność to przede wszystkim ludzie. Należy zatem dowiedzieć się jakie osoby pracować będą nad naszą kampanią. Oprócz tego, że powinny się wyróżniać nieprzeciętną kreatywnością, to również zmysłem analitycznym i postrzeganiem produktu reklamowego w całym procesie – to jest od początku do etapu finałowego. To właśnie z pracownikami agencji reklamowej będziemy się kontaktowali podczas konsultacji i to od ich umiejętności interpersonalnych zależy, jakie to będą kontakty. Ważne jest, by dopasowywali się do naszych potrzeb, ale potrafili też odmówić w sytuacji, gdy stwierdzą, że dane działanie jest dla nas nieopłacalne. Należy zawsze zgłaszać wątpliwości i czekać na odpowiedź, być może nasz niepokój wynika z niewiedzy. Współpracując z profesjonalistami, powinniśmy mieć poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dobra agencja to taka, z którą łatwo się kontaktować, czyli  możemy telefonować, mailować lub jeśli wymaga tego sytuacja, spotykać się w określonym miejscu. Ważne by wszelkie sporne lub wątpliwe kwestie móc wyjaśnić na bieżąco.

Jak dokonać właściwego wyboru agencji reklamowej?

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej czynniki, możemy zacząć poszukiwania. Warto zwrócić uwagę na pierwsze wrażenie oraz na osobę, z którą będziemy ustalali nasze wymagania. Jeśli profesjonalnie odpowie na nasze pytania i będzie umieć przekonać nas do współpracy, warto to przemyśleć.