8 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Jak uzyskać koncesję na ochronę osób i mienia?

Zadania, związane z ochroną osób i mienia wymagają odpowiedniego przygotowania, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego. Do prowadzenia tego typu działalności, konieczne jest zaś posiadanie właściwych uprawnień. Ich zakres regulują przepisy, zawarte w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak można uzyskać koncesję na ochronę osób i mienia? Przeczytaj i sprawdź.

Koncesja na ochronę osób i mienia

Aby móc prowadzić działalność gospodarczą, polegająca na świadczeniu usług ochrony osób i mienia w naszym kraju, należy uzyskać koncesję na ochronę osób i mienia, inaczej nazywana koncesją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak można ją uzyskać? Staranie się o nią nie należy do najłatwiejszych zadań, wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i – co najważniejsze – dobrej znajomości przepisów. Dlatego też najlepiej jest powierzyć to zadanie w ręce fachowców.

Jak zdobyć koncesję na ochronę osób i mienia?

Na rynku istnieją firmy, które specjalizują się w tego typu działaniach i oferują pomoc w uzyskaniu odpowiednich koncesji MSWiA. Oferta ta skierowana jest zarówno do małych, jak i średnich firm.

Ochrona osób i mienia może być realizowana w formie bezpośredniej ochrony fizycznej lub zabezpieczenia technicznego. Stąd ochroniarze muszą znaleźć się w rejestrze kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz kwalifikowanych pracowników zabezpieczenia technicznego. Decydując się na skorzystanie ze wsparcia firm, oferujących tego typu usługi, możemy mieć pewność, że zadbają one odpowiednio o to, aby wszyscy nasi pracownicy zostali wpisani do właściwych rejestrów.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z usług kancelarii tajnych?

To pytanie zadaliśmy ekspertowi, naszemu rozmówcy z Kancelarii Tajnej 4TelPartner w Warszawie:

Pomagamy naszym klientom przejść całą procedurę w jak najłatwiejszy i najszybszy sposób. Sporządzamy i kompletujemy odpowiednie dokumenty, które są konieczne do uzyskania koncesji oraz wpisu do rejestru dla wszystkich pracowników. Nasze wsparcie jest kompleksowe i nierzadko wykracza poza standardowe usługi, wchodzące w skład tego typu oferty. Z uwagi na to, że posiadamy duże doświadczenie, specyfika branży ochroniarskiej jest nam bardzo dobrze znana. To pozwala zaś nam na skuteczne doradztwo w zakresie szkoleń dla pracowników oraz na udzielanie pomocy podczas doboru właściwego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z działalnością w zakresie ochrony osób i mienia.