16 kwietnia 2018

Kategoria:
Inne

Jak utrzymać czystość w pokoju hotelowym?

W każdym obiekcie hotelowym liczy się nie tylko wystrój wnętrza i wysoki poziom obsługi. Szczególne znaczenie ma bowiem czystość oraz porządek w pokojach. Jest to także jeden z elementów, na który w pierwszej kolejności zwracają uwagę goście. Jeśli więc zależy nam na ich dobrej opinii, to powinniśmy zainwestować w zakup praktycznych akcesoriów do utrzymania czystości w hotelowych pokojach i łazienkach.

Kosze na śmieci niezbędne w każdym pokoju hotelowym

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza hotelowego pokoju jest praktyczny kosz na śmieci. Kosz, który umieścimy w pokoju hotelowym, musi być nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim pasować do wystroju wnętrza oraz jego stylistyki. Do praktycznie każdego wnętrza doskonale pasują nowoczesne i estetycznie prezentujące się kosze pokojowe wykonane z lakierowanego metalu. Do wyboru mamy różne kolory i style ich wykończenia. Kosze pokojowe lakierowane dostępne są w macie, w połysku, a także obszyte skórą. Warto zwrócić także uwagę na podstawę kosza, która powinna być wykonana z antypoślizgowych materiałów. Zapewni to stabilność koszowi oraz zapobiegnie jego przewróceniu i wyspaniu się zawartości. Kosz, który umieścimy w pokoju hotelowym, powinien być otwarty, co ułatwi wyrzucanie śmieci do jego wnętrza oraz jego opróżnianie przez obsługę. Jego obecność w pokoju pozytywnie wpłynie zarówno na wystrój wnętrza, jak i ułatwi zachowanie go w czystości. Kosze dla hoteli, spełniające powyższe wymagania, oferuje przykładowo internetowy sklep dla hoteli All 4 hotels.

Kosze do hotelowej łazienki

Drugim miejscem w hotelu, w którym absolutnie nie może zabraknąć kosza na śmieci, są łazienki. Taki kosz musi być jednak odpowiednio przystosowany do użytkowania. Nie sprawdzą się w tej roli takie same kosze, jakie umieścimy w pokoju hotelowym. Kosz łazienkowy powinien być zamykany oraz posiadać odpowiednią pojemność. Zamknięcie kosza pozytywnie wpływa na higienę i zapach w hotelowej łazience oraz pozwala na wyrzucanie do jego wnętrza także zużytych akcesoriów higienicznych. Podobnie jak w przypadku koszy pokojowych, kosze łazienkowe powinny być także właściwie dopasowane do wystroju łazienki. Przy ich wyborze warto kierować się wykończeniem oraz kolorem armatury łazienkowej. Ważnym elementem, który powinien posiadać dobry kosz łazienkowy, jest także antypoślizgowa podstawa. Pełni ona bowiem podwójną funkcję: zapobiega przewróceniu się kosza oraz chroni płytki podłogowe przed zarysowaniem podczas przesuwania kosza.