Kontener biurowy
19 listopada 2021

Kategoria:
Inne

Jak urządzić ergonomiczne biuro w kontenerze? 

Kontenery biurowe to interesująca alternatywa dla tradycyjnych biur zlokalizowanych w budynkach. Ekonomiczne, wygodne, mobilne, trwałe… ich zalety długo można by wymieniać. Wiele osób zastanawia się jednak, czy w tak ograniczonej przestrzeni da się zorganizować ergonomiczne i komfortowe miejsce do pracy biurowej. Na co zatem zwracać uwagę, wybierając i urządzając kontener biurowy?

Kiedy warto urządzić biuro w kontenerze? 

Biuro w kontenerze to rozwiązanie, które spotykamy coraz częściej w różnych miejscach. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie budowa lub wynajęcie tradycyjnych powierzchni biurowych jest nieopłacalne lub niewygodne – postawienie kontenera nie wymaga tymczasem pozwolenia na budowę i zajmuje mało czasu, a biuro jest natychmiast gotowe do użytku. Gdy przestaje być potrzebne, kontener można łatwo przenieść w inne miejsce, wynająć lub sprzedać.

Kontenery biurowe sprawdzają się więc doskonale na placach budowy, targowiskach, przy cmentarzach, dworcach czy w lokalnych centrach handlowych i usługowych. Pełnią również rolę biura tymczasowego, np. na czas remontu siedziby firmy lub rozkręcania start-upu. Idealnie wpisują się w potrzeby niewielkich przedsiębiorstw, pozwalając szybko stworzyć wygodne miejsce do pracy i przyjmowania klientów na własnej działce koło domu.

Dopasuj kontener biurowy do potrzeb! 

Ogromnym plusem kontenerów biurowych jest możliwość dostosowania ich do swoich potrzeb i szeroki wybór dostępnych modeli, wymiarów i konfiguracji. Nowoczesne kontenery dobrze się przy tym prezentują – zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Można zdecydować się na duże przeszklenia lub tradycyjne okna, wybrać kolor ścian i drzwi, określić szerokość i długość (maksymalnie 3 na 8 metrów) lub zdecydować się na połączenie kilku kontenerów modułowych, tworząc optymalną przestrzeń biurową.

Decydując się na zakup kontenera na zamówienie, np. od producenta kontenerów biurowych NOVIKONT, klient wybiera również wyposażenie wewnętrzne, które obejmuje nie tylko podłogi, przyłącza elektryczne, węzeł sanitarny, oświetlenie, ogrzewanie czy klimatyzację, ale również instalacje alarmowe, telefoniczne, internetowe i telewizyjne, aneks kuchenny, rolety w oknach, zadaszenie nad wejściem, a nawet meble biurowe – biurka, stoły, krzesła, regały i inne niezbędne elementy. Warto zadbać o praktyczne rozmieszczenie gniazdek elektrycznych i dobre oświetlenie biurek. W ten sposób łatwo i szybko zyskamy w pełni wyposażone, gotowe do użytku przez cały rok biuro, które można szybko przenieść w wybrane miejsce.