sprzątanie po psie na spacerze
9 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Jak sprzątać po psie na spacerze?

Spacery z czworonogiem to miła odskocznia od codziennych obowiązków. Niestety, nie wszystkim właścicielom psów kojarzy się wyłącznie z przyjemnością. Podczas spacerów ze swoim czworonogiem zachodzi bowiem konieczność posprzątania odchodów po swoim psie. Jest to niejednokrotnie zaniedbywane przez właścicieli, a ze względu na specyfikę tej czynności -wręcz unikane. Na szczęście istnieją specjalne akcesoria przeznaczone do likwidacji nieczystości po swoim psie. Przekonajmy się więc, jak sprawić, aby sprzątanie po pupilu było szybkie i przyjemne.

Wykorzystanie torebek na psie odchody jest bardzo prostym sposobem na pozbycie się nieczystości swojego psa podczas spaceru. Torebki można mieć zawsze przy sobie, a poza tym ich największą zaletą jest to, że wszędzie się mieszczą. Ważne jest, aby były wykonane z odpowiedniego materiału. Jako, że dbałość o środowisko jest niezwykle istotna, najlepszym rozwiązaniem są papierowe torebki, które oferuje szczecińska firma Eko-asklepios. Ich materiał poradzi sobie nawet w najbardziej deszczowe dni, ponieważ są nieprzemakalne. Co więcej, torebki posiadają specjalne łopatki, które jeszcze bardziej upraszczają sprzątanie po pupilu.

Woreczki – produkty, które powinien posiadać każdy właściciel

Dzięki woreczkom na psie odchody, sprzątanie po swoim psie będzie higieniczne i niewymagające wysiłku. Najlepszym wyborem będą ekologiczne woreczki, które ulegają biodegradacji i są przyjazne środowisku. Można je nie tylko kupić osobiście, ale również znaleźć w specjalnych dystrybutorach na woreczki, rozmieszczonych w większych miastach. Bardzo popularne są również mini woreczki na ekskrementy, które można przypiąć do smyczy lub psiej obroży. Właściciele czworonogów nie muszą obawiać się o ewentualne problemy podczas korzystania z woreczków. Aby jeszcze bardziej ułatwić ich użytkowanie, umieszcza się na nich instrukcję. Jest ona bardzo zrozumiała i wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

Gdzie jeszcze można umieścić nieczystości swojego psa?

Po zebraniu nieczystości swojego psa, należy je wyrzucić. Najwłaściwszym miejscem na umieszczenie odchodów czworonoga są specjalne kosze i pojemniki na odchody czworonogów. Ważne jest, aby były one wykonane z solidnych tworzyw, aby mogły być użyteczne przez długi czas. Kosze i pojemniki występują w bogatej gamie kolorów, dzięki czemu dopasowują się do każdego otoczenia i są dobrze widoczne dla właścicieli. Wiele z koszów należy do tak zwanych ,,psich stacji”, w których znajdują się także woreczki na psie odchody. Jest to bardzo duże ułatwienie dla właścicieli, którzy po zebraniu nieczystości, mogą od razu je wyrzucić.