jak pozbyc sie much preparaty
14 kwietnia 2021

Kategoria:
Inne

Jak skutecznie pozbyć się much?

Muchy są jednymi z najbardziej uciążliwych owadów. Pomimo tego że nie czynią człowiekowi bezpośredniej krzywdy, to jednak potrafią uprzykrzyć życie, siadając na jedzeniu i twarzy w najmniej oczekiwanym momencie. Wiele lat wstecz jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się ich była packa na muchy. Teraz jednak istnieją inne, bardziej nowoczesne rozwiązania. Jak w takim razie pozbyć się much?

Standardowe sposoby pozbywania się much

Muchy są nie tylko uciążliwymi owadami, ale również roznoszą choroby, np. dur brzuszny, czerwonkę, wąglik czy gruźlicę. W momencie, w którym pełzają po jedzeniu, mogą spowodować szybkie roznoszenie się patogenów. Oprócz pacek i gazet częstym sposobem ich pozbywania się jest lep, który przyciąga te owady kolorem lub zapachem znajdującym się w kleju. Niestety, choć nie jest to droga inwestycja, to jednak rozwiązanie uchodzi za mało funkcjonalne. Owszem, skutecznie usuwa owady, ale wiszące paski lepu z martwymi muchami nie będą zachęcające dla gości, a także domowników. Poza tym w zetknięciu z niektórymi powierzchniami takie plastry zostawiają na nich lepkie ślady.

Inne sposoby pozbywania się much

Bardzo popularne są również elektrofumigatory. Najczęściej używa się ich w przypadku komarów, ale sprawdzają się także przy muchach. Te urządzenia działają na zasadzie wkładów lub płynu owadobójczego, które rozpyla się w powietrzu. Często używa się zamgławiaczy czy foggery na muchy. Docierają one nawet do najmniejszych zakamarków, niszcząc również larwy. Niestety, w przypadku ich zastosowania trzeba przynajmniej na 2 godziny wyjść z domu.

Najbardziej powszechnymi środkami do pozbywania się much są spraye i muchozole, które zawierają trujące substancje. Wada jest taka, że przed zabiegiem zarówno ludzie, jak i zwierzęta muszą opuścić dom aż do momentu, kiedy nie zostanie on dokładnie wywietrzony.

Inne sposoby na pozbywanie się much to:

Bardzo popularne są autorskie preparaty na pozbywanie się much, ich problemem jest jednak to, że często szkodzą zdrowiu. Muszak, środek owadobójczy, jest innowacyjnym rozwiązaniem. Nie ulatnia się w powietrzu i nie stanowi zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt. Produkt jest również skuteczny, jeżeli chodzi o pozbywanie się karaluchów. Jego wydajność pozwala na wypełnienie nim czterech pomieszczeń domowych. Również jego aplikacja nie jest trudna. W zestawie znajduje się pędzel, którym należy posmarować ramy okien i drzwi. Środek jest bezbarwny. Poza tym nie kosztuje wiele

– tłumaczy przedstawiciel firmy BENTAWET.

Obecnie najbardziej skutecznymi sposobami pozbywania się much są specjalne preparaty do smarowania ram i drzwi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wypróbować, szczególnie gdy zbliża się wiosna i owady budzą się z zimowego snu.