Zdjęcia do dokumentów
19 grudnia 2021

Kategoria:
Inne

Jak przygotować się do zdjęć do dokumentów?

Wyrobienie ważnych dokumentów osobistych wiążę się z wykonaniem profesjonalnej fotografii, która będzie w nich widoczna przez wiele lat. Dlatego przed wizytą w studiu fotograficznym warto zastanowić się nad odpowiednim ubiorem, fryzurą czy makijażem, tak aby zdjęcie wyglądało schludnie, elegancko i jak najlepiej oddawało rzeczywisty wizerunek.

Jak dobrać odpowiedni strój do zdjęcia do dokumentów?

Zastanawiając się nad doborem ubioru, należy pamiętać, że w większości przypadków zdjęcia dokumentacyjne obejmują głównie twarz, szyję i część barków. Dlatego te części ciała nie powinny być niczym zakłócone. Nie należy zatem nakładać żadnych nakryć głowy czy okularów przeciwsłonecznych. Można też włożyć biżuterię, jednak warto pamiętać, aby była delikatna i nierzucająca się w oczy. Bardzo duże, krzykliwe elementy biżuterii odwracające uwagę od twarzy nie są wskazane. Zdjęcia do dokumentów wymagają również odpowiedniego ubioru. Należy skupić się przede wszystkim na górnej części garderoby. Najlepiej postawić na styl klasyczny. Warto wybrać np. białą koszulę. Jasne barwy nie zaburzą kompozycji zdjęcia i sprawią, że twarz będzie wyglądać młodziej i bardziej wyraziście. Dobrym wyborem są też eleganckie bluzki z dekoltem w łódkę, który bardzo dobrze wysmukla szyję i dekolt. Do bluzki czy koszuli można dodać też marynarkę, która nada fotografii więcej klasy i profesjonalizmu.

Fryzura i makijaż- jak naturalnie podkreślić swoją urodę na zdjęciu?

Większą część zdjęcia do dokumentów zajmuje twarz, dlatego warto w naturalny sposób podkreślić walory urody i dopasować odpowiednią fryzurę. Makijaż do zdjęcia powinien być przede wszystkim delikatny i naturalny. Warto postawić na cienie i pomadki w kolorach nude i dobrać podkład, który odpowiednio wtapia się w koloryt skóry. Warto również dobrze przypudrować skórę, tak aby uniknąć nieestetycznego świecenia się. Aby optycznie wyszczuplić twarz, warto postawić na konturowanie bronzerem i nałożenie odrobiny różu na policzki. Fryzura do zdjęcia powinna być schludna i elegancka, ale przede wszystkim nie powinna zasłaniać twarzy. Dlatego w przypadku długich włosów dobrym wyborem będzie gładkie, eleganckie upięcie lub wyprostowanie włosów. Efekt końcowy zdjęcia jest także w dużym stopniu uzależniony od umiejętności fotografa i profesjonalnego sprzętu. Studio fotograficzne Fotobrom oferuje profesjonalne usługi w zakresie wykonywania zdjęć do dokumentów i innych fotografii.