Sesja fotograficzna dziecka
20 września 2018

Kategoria:
Inne

Jak przygotować dziecko do sesji fotograficznej?

Uwielbiamy oglądać rodzinne albumy, które przywołują najpiękniejsze wspomnienia. Pozwalają wrócić do chwil, których już nie cofniemy, na nowo przeżywając radości z nimi związane. Fotografowanie dzieci jest szczególnie popularne – maluchy tak szybko rosną, zmieniają się, chcielibyśmy uchwycić każdy moment, każde wspomnienie. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można przygotować dziecko do sesji fotograficznej?

W co ubrać nasze dziecko?

Na sesję fotograficzną dziecka możemy zdecydować się od momentu jego narodzin, po kolejne lata życia. Zawsze wtedy, kiedy chcemy mieć niepowtarzalną pamiątkę z danego momentu życia naszej pociechy. W co ubrać dziecko? Do sesji noworodkowych wystarczą ciepłe kocyki i czapeczki, większy szkrab wymaga więcej przygotowań.

Zarówno roczniak, jak i 5- czy 10-latek powinien być ubrany wygodnie. Ciuchy nie mogą krępować ruchów – dziecko przybiera różne pozy, ma być jak najbardziej naturalnie. Jeśli robimy sesję rodzeństwa, warto pomyśleć nad spójnością kolorystyczną i postawić na jeden, główny motyw. Może to być np. niebieska muszka dla chłopca i niebieska przepaska dla dziewczynki bądź koszulki w takim samym odcieniu. Pomysłów jest bez liku! Wszystko zależy od tego, w jakich okolicznościach robimy sesję. Inaczej ubierzemy dziecko latem, inaczej zimą. Nie wybierajmy ubranek z dużymi motywami i wzorami. Znacznie lepiej sprawdzą się gładkie, stonowane stylizacje. Nie zapomnijmy o bucikach! Ubiór powinien być pełny.

Co przyda się na sesji z dzieckiem?

Poza ubrankiem przed sesją fotograficzną dziecka powinniśmy pomyśleć również nad przydatnymi gadżetami. Bez względu na wiek malucha, przydadzą się przekąski. Każde dziecko robi się głodne zawsze, kiedy tylko wyjdzie z domu! A głodne dziecko to złe dziecko. Kawałkiem jabłuszka czy chrupki od razu zajmiemy naszą pociechę. W celu przeganiania złych humorów, warto również wziąć ulubioną zabawkę dziecka.

Ponadto możemy przemyśleć kwestię rekwizytów i dodatków. Wspólnie z fotografem ustalimy, które z nich uatrakcyjnią zdjęcia i nadadzą im indywidualnego charakteru. Ale najważniejsze to zabrać ze sobą dobry humor! Dziecko powinno być radosne – z naburmuszonym maluchem ciężko będzie o dobrą współpracę. A sesja ma być dobrą zabawą i przyjemnością – uśmiech to podstawa.

Odpowiednia pora na zdjęcia

Jeżeli chcemy fotografować małe dzieci, musimy zadbać o odpowiednią porę zdjęć. W przypadku najmłodszych szkrabów dobre będą godziny do południa, kiedy dziecko zaczyna układać się do snu. Większe dzieci powinny być wypoczęte. Lepiej nie planujmy na ten dzień innych aktywności – sesje zwykle się przedłużają i lepiej jest uniknąć nerwów związanych z brakiem czasu.

Magiczne sesje noworodkowe!

Szczególnie magiczne i wyjątkowe sesje fotograficzne dzieci to sesje noworodkowe, które z wielką przyjemnością przygotuje dla nas Zakład fotograficzny „Fotofinezja”. Dziecka nie trzeba szczególnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać, że mamy niewiele dni, aby wykonać taką sesję. Najlepszy jest okres pomiędzy 5 a 15 dniem życia, kiedy maluszki głęboko śpią, a ich ciałka można swobodnie układać do zdjęcia bez zakłócania ich snu. Sesje w każdym wieku są niepowtarzalne, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak umówić się z fotografem dla najbliższy możliwy termin!