15 listopada 2020

Kategoria:
Inne

Jak i gdzie warto stosować antysmogowe filtry powietrza?

Antysmogowe filtry powietrza to coraz częściej kupowane urządzenia. W okresie grzewczym, gdy smog staje się wyczuwalny i widoczny, Polacy próbują chronić się przed nim w domach. Niestety ten różnymi drogami dostaje się do ich mieszkań. Jakie są konsekwencje stałego kontaktu ze smogiem? I gdzie jest go najwięcej? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć, by zrozumieć, w jakich miejscach montaż specjalnych filtrów jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Smog – gdzie stanowi największe zagrożenie?

Smog utrzymuje się przede wszystkim w pobliżu dużych aglomeracji miejskich. Mniejsze miasta nie są od niego całkowicie wolne, choć problem zanieczyszczonego, szkodliwego powietrza jest w nich w pewien sposób ograniczony. Wynika to między innymi z mniejszej liczby mieszkańców i zakładów przemysłowych.

Niezależnie od lokalizacji, smog stanowi poważny problem, bo wywiera bardzo szkodliwy wpływ na ludzkie zdrowie. Odpowiada za powstawanie wielu schorzeń oraz dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych. Źle wpływa na układ krążenia i układ nerwowy. Przerażające dane dowodzą, że każdego roku przyczynia się do śmierci kilkudziesięciu tysięcy osób. Toksyny znajdujące się w zanieczyszczonym powietrzu prowadzą bowiem do śmiertelnych chorób. Wniosek, by w antysmogowe filtry powietrza inwestowali przede wszystkim mieszkańcy dużych miast, jest więc całkowicie uzasadniony. Zaleca się jednak, by wszyscy, niezależnie od miejsca zamieszkania odpowiednio chronili swoje domy.

Antysmogowe filtry powietrza i ich działanie

Na rynku jest dostępna bardzo szeroka oferta antysmogowych filtrów powietrza. Profesjonalne urządzenia oczyszczające proponuje między innymi firma ECO Solutions. I choć prezentowane przez nią modele filtrów różnią się niektórymi parametrami, najważniejsze jest jednak to, że wszystkie skutecznie wyłapują cząsteczki zanieczyszczeń i smogu.

Smog dostaje się do domu poprzez wietrzenie i wentylację. O ile pierwszej drogi dla zanieczyszczonego powietrza nie sposób zablokować, o tyle drugą już można. Wentylacja wyposażona w specjalne filtry zatrzymuje duży procent zanieczyszczeń. Co ciekawe filtrowane powietrze zostaje oczyszczone z różnego typu szkodliwych cząsteczek, nie tylko smogowych.

Filtry do wentylacji, które charakteryzują się niskim poziomem hałasu, zasilane są najczęściej jednofazowym napięciem. Kompaktowa budowa i łatwy montaż takich urządzeń skłaniają coraz większą liczbę klientów do inwestycji w czyste powietrze. W końcu dom, w którym można swobodnie oddychać stanowi orzeźwiającą alternatywę dla tego, co czeka na nas na zewnątrz…