14 listopada 2020

Kategoria:
Inne

Jak działają owijarki pionowe?

W transporcie różnego rodzaju towarów ogromne znaczenie mają praktyczne, nowoczesne rozwiązania. Największą wagę przykłada się do zabezpieczania i pakowania produktów. Dzięki temu można je szybko, sprawnie i bezpiecznie przewieźć. Do wielu towarów niezbędne jest jednak wykorzystanie dużych, zaawansowanych maszyn, takich jak owijarki pionowe. Podpowiadamy, do czego służą, jak działają i w jakich dziedzinach mają zastosowanie.

Czym tak naprawdę są owijarki pionowe?

Owijarki pionowe służą do zabezpieczania spaletyzowanych towarów folią typu stretch. Są więc ważnym elementem procesu produkcji w większych i mniejszych zakładach przemysłowych. Owijarki chronią towary przed uszkodzeniami, ale również upadkiem z palety, czynią więc transport produktów sprawnym, szybkim i przede wszystkim bezpiecznym.

Nowoczesne owijarki pionowe można podzielić na wolnostojące oraz takie, które stanowią element linii produkcyjnych. Kolejnym kryterium podziału jest budowa i sposób owijania towarów. Owijarki ramienne są wyposażone w ramię, które owija nieruchomą paletę folią. Z kolei urządzenia talerzowe są nieruchome, ale wprawiają w ruch całą paletę. Wymienione typu urządzeń mogą być automatyczne lub półautomatyczne. Do w pełni zautomatyzowanych systemów należą owijarki pierścieniowe.

Specjaliści z firmy MADEJ PAK są przekonani:

Dzięki wykorzystaniu owijarek pionowych zabezpieczanie towarów jest niezwykle szybkie i wydajne. Nowoczesne urządzenia pracują w sposób automatyczny, dzięki czemu pracownicy mogą zająć się innymi zadaniami. Podczas wyboru owijarki pionowej ważne jest to, do jakich palet będzie się jej używać. Chodzi przede wszystkim o ich wysokość oraz masę. Warto kierować się również poziomem automatyzacji urządzenia, szybkością owijania i mocą.

Jakie korzyści niesie za sobą użycie owijarek pionowych?

Funkcjonalne owijarki pionowe mogą bardzo skutecznie zwiększyć wydajność produkcji. Owijanie z ich użyciem jest znacznie szybsze niż ręczne, nie wymaga stałej obecności pracownika. Dodatkowym atutem owijarek pionowych jest to, że zużywają mniejsze ilości folii stretch. Zwiększenie tempa i wydajności pracy przekłada się na brak przestojów w zakładzie, a tym samym większe zyski dla przedsiębiorstwa.

Kolejną zaletą owijarek pionowych jest to, że pakują towary bardzo dokładnie i szczelnie, co nie zawsze jest możliwe podczas owijania ręcznego. Użycie maszyny zmniejsza ryzyko popełnienia błędu, a często również dodatkowych kosztów dla zakładu.

Nowoczesne owijarki sprawiają, że produkty są w pełni chronione przed zniszczeniem i upadkiem z palety podczas transportu. Są również ułatwieniem pracy, nie wymagają wysiłku fizycznego i nadmiernej eksploatacji pracowników.