10 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Jak działają ampułki do włosów?

Chcąc poprawić kondycję włosów i nadać im pożądany blask, gęstość i gładkość, należy stosować profesjonalne produkty do pielęgnacji. Zamiast ograniczać się do standardowego szamponu, warto poszerzyć swoje rytuały pielęgnacyjne o inne preparaty, takie jak odżywki, maseczki czy ampułki. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej tym ostatnim produktom. Jak dokładnie działają ampułki do włosów, kiedy i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Czym się charakteryzują ampułki do włosów i jak je stosować?

Chociaż ampułki do włosów mogą mieć zastosowanie zbliżone do odżywek – wzmacniają włosy i pielęgnują je – to jednak znacząco się od nich różnią. Przede wszystkim zawierają o wiele wyższe stężenie aktywnych składników korzystnie wpływających na strukturę włosa. Dobra ampułka powinna charakteryzować się wysoką zawartością cennych składników: witamin, ekstraktów i olejków. Ważne jest, aby skład ampułki bazował na naturalnych wyciągach, a był pozbawionych szkodliwych substancji, np. parabenów. Poza tym ampułki działają nie tylko na same włosy, ale także na ich cebulki znajdujące się w skórze głowy, co poprawia efekt pielęgnacji. Kuracja przy użyciu tych preparatów trwa stosunkowo krótko, ale jest niezwykle intensywna i szybko przynosi oczekiwane rezultaty. Jeśli chodzi o sposób stosowania ampułek, to w zależności od rodzaju i działania danego preparatu dokładnie wmasowuje się je w osuszone bądź wilgotne pasma włosów, a następnie po wskazanym przez producenta czasie spłukuje lub tylko układa jak zwykle.

Rodzaje ampułek do włosów

Podobnie jak szampon i odżywka, ampułka powinna być dobrana do typu włosów i tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Przykładowo firma HB Hair&Beauty posiada w swoim asortymencie profesjonalne ampułki o następującym działaniu:

  • Wzmacniające – to ampułki do włosów osłabionych, kruchych i łamliwych, które wymagają regeneracji i kompleksowego wzmocnienia oraz ochrony przed niekorzystnymi czynnikami. Preparaty tego typu odbudowują strukturę włosa i wygładzają łuskę, zapewniając odżywienie i gładkość fryzury.
  • Keratynowe – ciesząca się ogromną popularnością keratyna wygładza włosy, nawilża je i odżywia, sprawiając, że prezentują się niezwykle efektownie. Ampułki z zawartością keratyny dodatkowo odżywiają włosy i zapobiegają ich niszczeniu.
  • Po koloryzacji – ampułki przeznaczone do włosów farbowanych pozwalają na dłużej zachować intensywny kolor, a dodatkowo odżywiają i regenerują uszkodzoną strukturę włosa.

Oprócz tego dostępne są również specjalne ampułki przeciwko wypadaniu włosów oraz pobudzające ich wzrost poprzez stymulację skóry głowy i cebulek włosów.