Integracja sensoryczna
25 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Integracja sensoryczna w teorii i praktyce

Rodzice dzieci z problemami rozwojowymi często poszukują informacji na temat zajęć, które pomogłyby im pociechom w prawidłowym rozwoju. Jedną z rodzajów takich terapii jest integracja sensoryczna. Gdzie można znaleźć o niej jak najwięcej przydatnej i fachowej wiedzy oraz skorzystać z zajęć praktycznych?

Edukacja i praktyka podstawą dobrego wychowania dziecka

Nowocześni rodzice starają się praktykować świadome rodzicielstwo. Są uważni na potrzeby dzieci, angażują się w ich codzienne życie zdecydowanie bardziej, niż miało to miejsce jeszcze zaledwie jedno pokolenie temu. Pomagają w rozwoju, angażują się w sprawy przedszkolne i szkolne, bo chcą być po prostu aktywni. Poszukują wiedzy rzetelnej i płynącej z ust fachowców oraz starają się maksymalnie wykorzystywać wspólny czas spędzony z dzieckiem.

Ta świadomość nie jest obca także rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Można nawet powiedzieć, że oni jeszcze mocniej poszukują wiedzy i jeszcze chętniej organizują dzieciom zajęcia, które mogłyby wspomóc je w prawidłowym rozwoju, aby w efekcie, gdy dorosną, jak najmniej odstawały od rówieśników. Poszukują teorii i praktyki. Zwłaszcza gdy chodzi o terapię stosowaną od lat, ale nie zawsze profesjonalnie – integrację sensoryczną.

Szukasz zajęć z integracji sensorycznej dla swojego dziecka lub wiedzy dla siebie?

Zapraszamy rodziców wszystkich dzieci z problemami rozwojowymi lub tych, którzy chcą sprawdzić, czy ich pociecha rozwija się prawidłowo. Znajdą u nas nie tylko pomoc specjalistów, fachowe doradztwo i wsparcie, ale również sami będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w temacie integracji sensorycznej – zachęcają specjaliści z Centrum Terapii Nowoczesnej Sensorium. W tym miejscu można skorzystać także z zajęć z integracji sensorycznej, prowadzonych tylko i wyłącznie indywidualnie.

Które dzieci powinny korzystać z zajęć?

Metoda integracji sensorycznej jest zalecana dla dzieci z problemami z nauką, wykazujących opóźnienia w rozwoju mowy lub ruchu, ze zdiagnozowaną nadpobudliwością psychoruchową lub zaburzeniami uwagi, upośledzeniem psychofizycznym lub umysłowym. Integracja sensoryczna to również doskonała terapia dla maluchów z autyzmem czy zespołem Downa.

Rodzice dzieci z problemami rozwojowymi doskonale zdają sobie sprawę, jak ważne jest wzmacnianie rozwoju dziecka w pierwszych latach jego życia. To właśnie wtedy można wypracować najlepsze efekty, które potem będą procentować przez całe jego dorosłe życie.