lublin
10 grudnia 2018

Kategoria:
Inne

Hotele w Lublinie. Gdzie warto się zatrzymać?

Kiedy planujemy pobyt w jakimś nowym mieście, zwykle przebiega to według podobnego schematu. Na początku sprawdzamy jakie atrakcje na nas czekają i czy w ogóle warto się tam wybrać. Następnie wybieramy środek transportu i planujemy dojazd. Potem rozglądamy się za ciekawym miejscem na nocleg w dobrej lokalizacji i korzystnej cenie. Jeśli wystarczy czasu, robimy też wstępny rekonesans polecanych restauracji z kuchnią odpowiadającą naszym preferencjom.

Co ciekawego zobaczymy w Lublinie?

Tak też zapewne będzie wyglądało planowanie pobytu w Lublinie, największym ośrodku naukowo-kulturalnym po wschodniej stronie Wisły. Jest to miasto niezwykle urokliwe i co krok odkrywające przed nami niezwykłe zabytki. Znajdują się tu pamiątki z różnych epok, począwszy od zarania polskiej państwowości, poprzez romanizm, gotyk, renesans, aż po barok, klasycyzm, modernizm. Większość niezwykłej architektury Lublina skupia się na obszarze Starego Miasta i Śródmieścia. Warto również rozważyć zwiedzenie Lubelskich Podziemi. To około 300-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod zabudową Starego Miasta w Lublinie.

Gdzie warto się zatrzymać?

Strategii na szukanie noclegu mogą być tysiące. Dla jednych ważna będzie lokalizacja, dla innych przede wszystkim cena, a dla jeszcze innych kryterium najważniejszym będzie wygląd pokoi. Niektórzy dużo wcześniej będą sprawdzać opinie na portalach czy forach internetowych, inni zdają się na żywioł i będą czekać z decyzją do ostatniej chwili. Postanowiliśmy wziąć pod uwagę kilka najczęściej rozważanych przez podróżujących kryteriów i sprawdzić jakie hotele w Lublinie warte byłyby rozważenia. Zmiennymi, które braliśmy pod uwagę były: bliskość do atrakcji turystycznych, cena, wygląd pokoi, opinie z największych portali rezerwacyjnych. Po przeanalizowaniu tych danych wybór zawęził nam się do trzech hoteli, jednak najciekawszy wydał nam się hotel Locomotiva.
Ma bardzo wysokie oceny na portalach rezerwacyjnych. Wśród opinii powtarzają się zwroty:

obsługa na najwyższym poziomie, atrakcyjna cena, ładne i czyste pokoje, smaczne, urozmaicone śniadania, dogodna lokalizacja.

O lepszą lokalizację rzeczywiście trudno – 300 m od zamku lubelskiego. Pokoje urządzone ze smakiem w bardzo ekskluzywny sposób. Nowoczesne, łazienki z pełnym wyposażeniem. Cena rzeczywiście przystępna, a w koszt doby hotelowej wliczone jest smaczne i bogate śniadanie.

Gdzie warto zjeść?

To temat na kolejny obszerny materiał. Wydawało się nam jednak warte wspomnienia, że w wymienionym hotelu znajduje się Restauracja o ocenach i rekomendacjach równych tym noclegowym. Znajdziemy w niej zarówno regionalne potrawy, jak i inspiracje z innych stron świata. Wszystko świeże, najwyższej jakości i przygotowane z pasją i miłością.