1 listopada 2020

Kategoria:
Inne

Góry i jezioro. Narciarstwo i żeglarstwo. Aktywność i leniuchowanie. Wszystko to w jednym miejscu

Planując wypoczynek, często stajemy przed dylematem, co wybrać: góry czy jezioro. Szukamy miejsc, które pozwalają na realizowanie różnorodnych aktywności turystycznych i sportowych jednocześnie. Jednym z regionów, które są w stanie spełnić te z pozoru sprzeczne oczekiwania, są okolice Jeziora Czorsztyńskiego.  Przeczytaj, z jakich atrakcji słynie ten obszar.

Jezioro i góry

Okolice Jeziora Czorsztyńskiego przyciągają zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. W tej urokliwej części Polski możemy łatwo zapomnieć o problemach dnia codziennego i cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody. Aby delektować się tą atmosferą, warto wynająć drewniany domek nad jeziorem, z którego tarasu rozciągać się będzie widok na pobliskie szczyty. Na udany wypoczynek wpływa nie tylko przyroda, ale także wyposażenie wnętrza. Atrakcyjną opcją dla turystów są komfortowe domki w Czorsztynie, wyposażone w aneks kuchenny, wszelkie niezbędne sprzęty oraz łącze Wi-Fi. Propozycją dla osób, które pragną spędzić urlop w bardziej luksusowych warunkach są apartamenty hotelowe w pobliskiej Szczawnicy.

Aktywny wypoczynek latem i zimą

Na miłośników aktywnego wypoczynku czeka cała paleta atrakcji. Jezioro Czorsztyńskie stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. W zbiorniku można bez obaw pływać, zaś ci, którzy chcą poczuć wiatr w żaglach, mogą wypożyczyć jeden z jachtów i wyruszyć w rejs po jeziorze. Niezapomnianych wrażeń dostarcza spływ kajakowy przełomem Dunajca. Także wędkarze nie będą zawiedzeni: w Jeziorze Czorsztyńskim będą mogli złowić sandacze, okonie i szczupaki. Rowerzyści mogą korzystać z wielu specjalnie przygotowanych tras, różniących się stopniem trudności, zaś miłośników białego szaleństwa z pewnością ucieszy Rodzinna Stacja Narciarska Czorsztyn-SKI. Okoliczne tereny są także idealnym miejscem do górskich wędrówek i spacerów brzegiem jeziora lub po lesie. Jak mówi pracownik firmy Chatki Qdłatki w Czorsztynie:

Popularność wypoczynku w rejonie Jeziora Czorsztyńskiego wynika właśnie z możliwości łączenia różnorodnych aktywności turystycznych w przepięknej scenerii. Chętnie przyjeżdżają tu młode i dynamiczne osoby, rodziny z dziećmi, a także seniorzy szukający przede wszystkim ciszy i spokoju.

Inne atrakcje w okolicach Jeziora Czorsztyńskiego

Oprócz uprawiania sportów i podziwiania przyrody, warto zajrzeć do owianego legendami Zamku Czorsztyńskiego oraz Zamku w Niedzicy. A po aktywnym dniu,  spędzonym na zwiedzaniu, przychodzi czas na odpoczynek i leniuchowanie. Można połączyć to z wrażeniami kulinarnymi. Pobyt w nowym miejscu to zawsze dobra okazja do poznawania lokalnych potraw i zwyczajów kulinarnych. Spragnionych i zgłodniałych turystów zaprasza Tawerna Kapitańska, w której można spróbować pstrągów, sera czy jagnięciny.