Wózek widłowy
6 maja 2020

Kategoria:
Inne

Gdzie kupić wózek widłowy?

Wybór wózków widłowych jest bardzo duży. Wynika to z różnorodności stosowanych napędów parametrów technicznych wózków widłowych, a także przeznaczenia tych pojazdów. Choć to nie wszystkie wyznaczniki, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie wózka widłowego, jest to niezwykle istotne. Inną kwestią jest źródło ich zakupu. Dowiedz się, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w wózek widłowy.

Zakup wózka widłowego – tylko od sprawdzonych firm

Źródłem wiarygodnych ofert wózków widłowych są najczęściej strony internetowe sprawdzonych firm. Ich wiarygodność stanowi w głównej mierze o oryginalności sprzętu, jego jakości, a także wydajności. Autorskie strony internetowe sprzedawców wózków widłowych są zdecydowanie bardziej godne zaufania niż oferty sprzedaży umieszczane na portalach społecznościowych. Przy podejmowaniu decyzji o kupnie wózka widłowego warto zwrócić uwagę, czy firma oferująca sprzedaż, posiada również usługę kompleksowego serwisowania sprzętu. Każdy sprzęt może być narażony na usterki, więc istotne jest, aby naprawa była bezproblemowa, a dostęp do części zamiennych bardzo łatwy. Kompleksowy serwis wózków widłowych – oprócz standardowej naprawy, powinien obejmować również przegląd, konserwację, wymiany opon, jak i remonty pojazdów. Sprawdzeni dealerzy wózków widłowych posiadają nowe i dobrej jakości sprzęty, których wybór jest bardzo szeroki, a ceny niewygórowane.

Jak tłumaczy pracownik firmy Dominikowski Wózki Widłowe: ,,Kluczem do udanego zakupu wózka widłowego jest godny zaufania i wykwalifikowany sprzedawca. Z kolei kompleksowe usługi wykonywane przez firmę powinny zwrócić szczególną uwagę, ponieważ są wyrazem profesjonalizmu.”

Czym się kierować podczas wyboru pojazdu?

Przy wyborze wózka widłowego warto kierować się kilkoma kwestiami, które pozwolą na zakup tego właściwego. Oto one:

  • Określenie przeznaczenia wózka widłowego – zanim wybierze się wózek widłowy, należy określić, do jakiego charakteru pracy będzie potrzebny i w jakiej branży zostanie wykorzystany. Oprócz parametrów technicznych jest to najważniejszy czynnik, który powinien być wzięty pod uwagę. Każda branża charakteryzuje się innymi wymogami pracy, więc wózek widłowy musi być ściśle do nich dostosowany. Przykładowo w branży spożywczej wykorzystuje się wózki widłowe elektryczne, które nie emitują spalin i przeznaczone są do pracy w obiektach zamkniętych, o niewielkiej powierzchni i słabszej wentylacji. Branża odlewnicza wykorzystuje wózki widłowe o wysokich standardach wytrzymałościowych, a chłodnicza – te, które przystosowane są do pracy w bardzo niskich temperaturach i posiadają rozwiązania przeciwkorozyjne.
  • Ładowność wózka i wysokość podnośnika – ładowność wózka to parametr, który określa maksymalną wagę załadunku, możliwą do uniesienia przez wózek. Ładowność wózka określa charakter jego wykorzystania, dlatego jest to niezwykle istotny element, który należy wziąć pod uwagę podczas kupna. Najczęściej udźwig wózka widłowego znajduje się między 3000 kg a 10 000 kg. Innym parametrem jest wysokość podnośnika, czyli wysokość, na jaką wózek widłowy może swobodnie podnosić ładunek w trakcie wykonywania pracy. Jest zależna od rodzaju masztu wykorzystywanego w pojeździe. Wyróżnia się maszty Simplex, Duplex i Triplex.
  • Odpowiedni napędwózki widłowe posiadają różne napędy. Mogą być spalinowe, które przeznaczone są do pracy na otwartej przestrzeni, takiej jak place budowy. Wózki widłowe z tym rodzajem napędu charakteryzują się dużą mocą pracy i wysoką odpornością na wszelkie obciążenia. Wybór określonego rodzaju napędy zależy bowiem w głównej mierze od tego, czy pomieszczenie będzie zamknięte, czy otwarte. Wózki widłowe zasilane gazem nie emitują spalin, dlatego przeznaczone są głównie do pracy w pomieszczeniach zamkniętych. Ich uniwersalność pozwala także na wykorzystywanie ich w terenie. Ich zaletą jest duża zwrotność, dlatego doskonale sprawdzą się podczas pracy na małych powierzchniach.