3 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Garaż blaszany – kiedy warto w niego zainwestować?

Samochód to z jednej strony spora inwestycja, z drugiej – użyteczne narzędzie, bez którego życie byłoby znacznie trudniejsze. Dlatego każdy posiadacz auta chce o nie zadbać, aby oszczędzić sobie kosztownych napraw. Jednym ze sposobów na wydłużenie żywotności samochodu jest garażowanie. Najprostszym, a przy tym ekonomicznym sposobem na ochronę wozu jest garaż blaszany.

Garaż blaszany – najłatwiejszy sposób na zabezpieczenie auta!

Samochody, które są wystawione na działanie promieni słonecznych, deszczu, śniegu, a także drobin piasku i pyłu, szybciej ulegają korodowaniu. Powłoki lakiernicze tracą blask, a rdza narusza konstrukcję wozu, obniża estetykę i wartość auta na rynku wtórnym.

Jeżeli chcesz dłużej cieszyć się piękną karoserią, oszczędzić sobie wizyt u lakiernika i zadbać o auto, aby służyło Ci przez wiele lat w jak najlepszym stanie, garażowanie Ci w tym pomoże!

Niestety, niekiedy budowa murowanego garażu jest niemożliwa ze względu na ograniczoną powierzchnię działki – mówi specjalista z firmy Grażka. – Niekiedy też wydaje się to nietrafioną inwestycją, ponieważ wzniesienie typowego garażu znacznie przekracza koszt używanego auta z niższego segmentu, a także jego potencjał finansowy na rynku wtórnym. Zwyczajnie nie opłaca się garażować starszego i taniego wozu.

Jest jednak alternatywa. Zamiast budować murowany garaż, można szybko postawić garaż blaszany. Jest on znacznie tańszy, wymaga mniej czasu i pracy, nie wymaga natomiast zezwoleń na budowę, ponieważ można go łatwo zdemontować. Zmieści się nawet na niewielkiej działce. Zapewni skuteczną ochronę przed opadami atmosferycznymi i światłem słonecznym, które nie jest obojętne dla powłok lakierniczych. Opóźni tworzenie się rdzy, a w zimie oszczędzi Ci żmudnego usuwania śniegu z nadwozia.

Garaż blaszany jako ciekawy pomysł na inwestycję

Garaże blaszane mogą być nie tylko prostym sposobem na zabezpieczenie samochodu, ale też pomysłem na biznes! Nawet na niewielkiej działce można postawić kilka garaży. Często widujemy je ustawione w długie szeregi. Cena wzniesienia blaszanego garażu jest atrakcyjna. Najprostsze, niewykończone konstrukcje tego typu to koszt nieprzekraczający 2000 zł! Wynajmując garaże, można uzyskać stały dochód, a jego zdobycie nie będzie wymagało dużych nakładów pracy.

Warto zauważyć, że obecnie garaże blaszane mogą być ocieplane i wykańczane w atrakcyjny sposób. Otynkowany czy wykończony materiałem drewnopodobnym garaż zaczyna przypominać ten murowany, stanowi też lepsze zabezpieczenie auta, co może podnieść zyski z wynajmowania. Blaszak nie musi być nudny i nieestetyczny!