Funkcjonalna i estetyczna aranżacja biura. Co warto wiedzieć?
21 grudnia 2017

Kategoria:
Inne

Funkcjonalna i estetyczna aranżacja biura. Co warto wiedzieć?

Fit-out powierzchni biurowej – cóż to takiego?

Fit-out to realizacje dosłownie skrojone na miarę. Mamy więc do czynienia z innowacyjnymi projektami wnętrz biur, dopasowanymi do potrzeb każdego przedsiębiorstwa z osobna.

-Proces tworzenia koncepcji aranżacyjnej i jej praktycznego wdrażania rozpoczyna się od analizy stanu obecnego. Architekt zapoznaje się ze strukturą firmy, definiuje jej potrzeby i wymagania. Ogromny nacisk kładziony jest na takie elementy, jak: filozofia firmy, specyfika pracy, poziom wykorzystania nowoczesnych technologii czy proporcje czasu poświęconego na wypełnianie obowiązków i odpoczynek – objaśnia przedstawiciel firmy JUMAR II, wyspecjalizowanej w modernizacji obiektów użyteczności publicznej, biurowej i mieszkalnej.

Polski fit-out, czyli rodzime trendy aranżacyjne

Na polskim gruncie funkcjonuje dość uniwersalne przekonanie, w myśl którego biuro powinno być atrakcyjne wizualnie. Coraz więcej firm odchodzi od klasycznej kolorystyki ścian, sufitów i podłóg, poszukując stylizacji przyjemniejszych dla oka. Oczywiście estetyka to nie wszystko. Przed projektantami stoi jeszcze większe wyzwanie – połączenie rozwiązań, zaspokajających potrzeby różnych grup pracowników. Przestrzenie powinny być zaplanowane tak, by umożliwiać pracę w ciszy i spokoju, a zarazem pozwalać na swobodną interakcję, sprzyjającą przepływowi informacji. Udane połączenie obu tych dążeń przyczynia się do powstania aranżacji nader funkcjonalnych, poprawiających jakość i wydajność pracy.

Dobry projekt i wykonawca – komu zaufać?

Aranżacje biurowe typu fit-out to specjalistyczna nisza. Z tego względu, planując zmianę wizerunku firmowych pomieszczeń warto poprosić o pomoc wykwalifikowaną firmę. Przedsiębiorstwa takie jak JUMAR II posiadają doświadczenie w modernizacji biur, służąc wsparciem na każdym etapie inwestycji – od projektu architektonicznego, po działania realizacyjne (montaż ścianek, mebli, instalacji elektrycznych, wentylacyjno-klimatyzacyjnych itd.). Ogromną rolę odgrywa relacja na linii klient-wykonawca. Jasne sformułowanie potrzeb i oczekiwań na początkowym etapie współpracy, pozwala uniknąć późniejszych rozczarowań i przyczynia się do tworzenia aranżacji przyjaznej i komfortowej – dokładnie jak z obrazka!