6 czerwca 2017

Kategoria:
Inne

Fototapety, czyli nowoczesny sposób dekoracji pomieszczeń

Fototapeta to coraz częściej widywany element aranżacji wnętrz domowych i biurowych. Samoprzylepne folie nie tylko odmieniają wygląd ścian, ale też pozwalają im ,,oddychać”.

Właściwie dobrana fototapeta naścienna uatrakcyjnia wygląd pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości i przeznaczenia. Wymiary oferowanych tapet są dostosowywane według potrzeby. Bogata gama wzorów odwołuje się do rozmaitych motywów i pomysłów. Mogą być to zarówno plenery, jak i elementy reklamowe budujące wizerunek firmy.

Nie tylko ściany

Zagospodarowanie ściany nie ogranicza opcji wystroju wnętrza. Jeżeli mamy ochotę, fototapetę możemy umieścić na suficie. Dobierając odpowiedni wzór zyskamy efekt optycznego powiększenia pomieszczenia i zaskoczymy odwiedzających nas gości czy klientów.

Do preferowanych motywów należą te nawiązujące do natury – np. widok nieba, promienie słońca przedzierające się przez gałęzie drzew czy wieżowce obserwowane z perspektywy przechodnia – komentuje ekspert pracowni reklamy LogArt.

Drzwi i meble

Do oklejenia fototapetą nadają się również drzwi i meble. Fronty szafek mogą utworzyć mozaikę, złożoną z elementów tworzących jeden obraz. Takie metody aranżacji widujemy w mieszkaniach oraz nowoczesnych, designerskich biurach. Fototapetę nakłada się też na drzwi szaf przesuwnych, skrzydła drzwiowe, sprzęty AGD (np. lodówki), a nawet blaty stołów. Aplikowane folie samoprzylepne to wyjątkowo wytrzymałe materiały, dlatego nie istnieje ryzyko ich uszkodzenia, a mycie na mokro nie nastręcza żadnych problemów.

Kuchnie i łazienki

Myślisz o udekorowaniu swojej kuchni ciekawą grafiką? To bardzo dobry pomysł! Powierzchnie między szafkami a blatem nadają się idealnie do wygospodarowania fototapety. Mało tego, ozdobną folię możesz wykorzystać w łazience, w obrębie wanny czy prysznica. W kuchniach najlepiej sprawdzają się motywy związanie z żywnością, np. owocowe. W łazienkach prym wiedze abstrakcja. Oczywiście nie oznacza to, że inne kompozycje się nie sprawdzą. Sporo zależy od naszej wyobraźni i wyczucia stylu.