artykuly gumowe
23 maja 2016

Kategoria:
Inne

Formowanie artykułów gumowych metodą wtryskową

Na rynku działa wiele przedsiębiorstw zajmujących się formowaniem artykułów gumowych oraz silikonowych. Nie każdy z nich jednak stosuje metodę wtryskową, która niesie ze sobą wiele zalet i pozwala uzyskać najwyższej jakości produkty. Warto bliżej się z nią zapoznać, szczególnie gdy jesteśmy nabywcami takich wytworów i zależy nam na niniejszej wiedzy.

Czym charakteryzuje się metoda wtryskowa?

Metoda wtryskowa jest jedną z metod wykorzystywanych do formowania materiałów, m.in. materiałów z gumy. Proces produkcji polega na wtryskiwaniu danego tworzywa, w tym wypadku uplastycznionej gumy, do wybranej formy, w zależności od tego, jaki artykuł chcemy uzyskać. Tworzywo zastyga się po upływie wymaganego czasu, zwanego czasem chłodzenia i przyjmuje miano tzw. wypraski. Urządzenia stosowane w metodzie wtryskowej nazywane są po prostu wtryskarkami.

Najważniejsze parametry metody wtryskowej

W metodzie wtryskowej kluczowe znaczenie ma nie tylko wspomniany czas chłodzenia, ale również inne parametry. Nadrzędna jest oczywiście temperatura wtrysku, zapewniająca odpowiednią płynność tworzywa oraz temperatura stopu. Nie bez znaczenia jest także ciśnienie wtrysku, pozwalające na wypełnienie danej formy oraz ciśnienie docisku, kiedy forma jest już pełna.

Jakie produkty można uzyskać z wykorzystaniem tej metody?

Wykorzystując metodę wtryskową można uzyskać praktycznie dowolny kształt – mówi nasz ekspert z firmy LARKIS. Każdy zakład może posiadać własną specjalizację, my specjalizujemy się w technologii, która wykorzystuje ciekły silikon oraz mieszankę silikonową, gwarantujące wykonanie wysokiej jakości, w pełni bezpiecznych artykułów. Do głównych wyrobów zaliczają się profile silikonowe, węże i uszczelki silikonowe, a także akcesoria medyczne. Wkład w przemysł medyczny jest bardzo istotny, ponieważ każdy zdaje sobie sprawę, jak istotne jest skuteczne leczenie i wspomaganie w codziennym funkcjonowaniu osób chorych.