sprzatanie biura
6 kwietnia 2016

Kategoria:
Inne

Estetyczny wygląd pomieszczeń biurowych

Rynek stale się rozwija i wciąż powstają nowe firmy. Przedsiębiorcy muszą więc dokładać wszelkich starań, aby to właśnie ich marka najbardziej się wyróżniała i budziła zainteresowanie klientów. Pozyskiwanie nowych odbiorców jest zadaniem trudniejszym niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. To samo dotyczy zatrzymania stałej grupy konsumentów. Biznesmeni muszą kierować się zasadami marketingu adekwatnymi do współczesnych trendów. Jedną z nich jest wizerunek firmy, w tym wygląd jej biura.

Spójność firmy kluczem do zaufania klienta

Biuro jest miejscem, w którym przebywają zarówno pracownicy, jak i klienci. Umożliwia ono bezpośredni kontakt z konsumentem, dlatego jego wygląd jest niezwykle istotny. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na styl wnętrza. Pamiętajmy, że tylko firma, którą charakteryzuje spójność, wzbudza zaufanie klientów. Wystrój pomieszczenia powinien być zatem adekwatny do świadczonych przez działalność usług. Jeśli marka zajmuje się produkcją urządzeń elektrycznych, to nie należy decydować się na naturalne zdobienia w postaci licznych roślin zielonych. Właściciel powinien raczej wybrać nowoczesne rozwiązania, metaliczne kolory i szklane wykończenia.

Czystość gwarantem dobrego wrażania

Bez względu na to, w jakim stylu urządzimy biuro, istotne jest, aby zachować w nim czystość. Estetyka to jeden z aspektów, który jest od razu zauważalny przez klientów. Pamiętajmy, że dobre wrażenie jest w tym momencie najważniejsze. Nawet jeśli nie uda nam się podpisać umowy, należy traktować gościa z wielkim szacunkiem. Jeśli wejdzie on do czystego biura, zostanie obsłużony przez uprzejmy personel i dostanie pyszną kawę, wówczas wyjdzie z firmy zadowolony i usatysfakcjonowany. Jeżeli natomiast biuro zrobi na nim niekorzystne wrażenie, być może poczuje się rozczarowany, a jeżeli wręcz spotka go jakaś nieprzyjemność ze strony pracowników, przy najbliższej okazji opowie o tym wszystkim znajomym, psując opinię o firmie.

Właściwe materiały

Już w fazie projektu wnętrza warto pomyśleć o jego estetycznym wyglądzie. Dobierane materiały powinny być proste w pielęgnacji i czyszczeniu. Przykładowo szklane elementy mogą być częścią regałów, nie zaś stanowić blat biurka, który ma częsty kontakt z dłońmi i mógłby być stale zabrudzony odciskami palców. Biurowa podłoga może być natomiast skonstruowana z betonu. Potraktowana właściwym impregnatem będzie się pięknie błyszczeć, a jej gładka powierzchnia nie będzie wymagała czyszczenia fug czy innych szczelin. Bez względu na to, na jaki rodzaj podłoża się zdecydujemy, warto abyśmy zastosowali specjalne środki chemiczne, których warstwa zapewni wysoką odporność na wilgoć oraz zmniejszy przyczepność kurzu i pyłków. Jeśli natomiast w naszym biurze została położona wykładzina dywanowa, to potrzebując sprzątania, możemy skorzystać z usługi Thomas, jaką jest pranie wykładzin i dywanów.

Środki czystości

Podczas wyboru środków czystości warto brać pod uwagę nie tylko ich cenę. Przed zakupem należy także sprawdzać ich zapach. Może się bowiem okazać, że jest on duszący, drażniący i trudny do wywietrzenia. Co więcej, substancje nie mogą wywoływać reakcji alergicznych. Rynek oferuje nam obecnie wiele rozwiązań i możemy wybierać spośród preparatów czyszcząco-konserwujących, tych przeznaczonych do powierzchni drewnianych czy oferowanych przez Thomas środków do usuwania powłok akrylowych.

Biuro spełnia funkcję reprezentacyjną firmy. Z tej przyczyny bardzo ważne jest, aby zadbać o jego czystość i właściwy wystrój. Pamiętajmy, że dobre wrażenie zrobione na kliencie może skutkować lepszymi wynikami sprzedaży.