wyposazenie-garderoby
25 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Elementy wyposażenia garderoby – przegląd rozwiązań
5 (100%) / 2 głosów

Elementy wyposażenia garderoby – przegląd rozwiązań

Nawet niewielka, ale dobrze wyposażona garderoba to marzenie niejednej kobiety. Czasami nie ma osobnego pomieszczenia na ten cel, ale garderobę stworzyć można nawet w wydzielonej części sypialni czy w odpowiednio skonfigurowanej szafie. W jakie elementy wyposażenia warto w tym przypadku zainwestować? Co powinno znaleźć się w nowoczesnej garderobie?

Które miejsce będzie na garderobę najlepsze?

Garderobę najlepiej urządzić jak najbliżej sypialni, a jeśli jest to możliwe, to wewnątrz tego pomieszczenia. Na samym początku należy zadbać również o odpowiednią wentylację. Podstawową cyrkulację powietrza można zapewnić dzięki takim elementom wyposażenia jak kosze, drążki czy szuflady. Poza tym kluczowe znaczenie ma prawidłowe oświetlenie. Jeśli garderoba znajdzie się w wydzielonej części sypialni, dobrze jest zadbać o jej odpowiednie wydzielenie. Tutaj rozwiązań do wyboru jest kilka – ścianki działowe kartonowo-gipsowe lub drzwi – podwieszane czy przesuwne.

Podział garderoby

Sporo zalet mają przede wszystkim drzwi przesuwne. Można bowiem wybrać ich front, dopasowując je do wystroju całej sypialni. Ponadto od strony garderoby można na nich zamontować lustro. Przy okazji ten typ drzwi nie zajmuje wiele miejsca. Jeśli priorytetem jest wykorzystanie jak największej ilości przestrzeni, to warto zastanowić się nad zamówieniem mebli na wymiar. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze wyraźny podział przestrzeni na damską i męską. W garderobie zawsze przydają się takie elementy jak szuflady, półki, drążki oraz szafki wszelkiego rodzaju. Można też zainwestować w akcesoria – wieszaki na paski i krawaty czy stojaki na buty. Takie akcesoria to tak naprawdę (poza oczywiście ubraniami) istota garderoby – mogą one zmienić nawet słabo funkcjonalną garderobę w prawdziwe cudo. Takie akcesoria znajdziemy w ofercie takich firm, jak na przykład Wireli.

Co zrobić, gdy mamy mało miejsca?

Jeśli sypialnia jest mała, nie można wykonać garderoby z prawdziwego zdarzenia. Wówczas rozwiązaniem jest szafa z drzwiami przesuwnymi. Dobrze prezentują się przede wszystkim ze z drzwiami szklanymi, w których można się przeglądać. To przy okazji świetny sposób na optyczne powiększenie niewielkiego wnętrza. Inną, również ciekawą opcją, są drzwi składane, które nie zajmują wiele miejsca. W przypadku szafy kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie i podzielenie jej przestrzeni. Warto przypomnieć w tym miejscu wspomniane wyposażenia garderoby, które w tym pomagają – wieszaków na spodnie, koszy czy drążków na ubrania. Również i tutaj można zastosować rozwiązania na wymiar. Obecnie coraz więcej firm specjalizuje się właśnie w tym zakresie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów.