elektryk montujący gniazdko
2 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Elektryk za granicą. Gdzie szukać atrakcyjnych ofert zatrudnienia?

Elektryk jest wyjątkowo poszukiwanym zawodem, nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zastanawiasz się, gdzie szukać sprawdzonych i atrakcyjnych ofert zatrudnienia dla elektryka za granicą?

Z polecenia

Znajomy elektryk poleca? Zazwyczaj pracy zaczynamy szukać pytając wśród naszych znajomych. Ta metoda szukania pracy dla elektryka za granicą nie zawsze zdaje egzamin. Dlaczego? Otóż każdy ma z nas inne wymagania więc to czego oczekujemy nie zawsze może iść w parze z tym, co zadowala naszego znajomego. Także może lepiej uniknąć tego typu rozczarowań i wziąć pod uwagę inne dostępne metody.

Reklama “na ulicy”

Bilbordy, ogłoszenia na środkach miejskiej komunikacji to również środki, z których korzystają pracodawcy przy poszukiwaniu pracowników. Niejednokrotnie ta forma ogłoszenia jest wykorzystywana przez agencje pracy czy innych pośredników. A czy warto korzystać z ich usług? To już kwestia indywidualnego podejścia…

Ogłoszenia w prasie i w internecie

Szukanie pracowników z wykorzystaniem tych kanałów jest najbardziej popularne wśród firm. O ile ogłoszenia w prasie są dalej spotykane, o tyle największy procent pracodawców poszukuje pracowników z wykorzystaniem możliwości internetu. Ma to swoje plusy i minusy. Bez wątpienia dla poszukujących pracy łatwy dostęp oraz zebranie wszystkich ofert w jednym miejscu jest dużym udogodnieniem. Pozwala to przejrzeć i porównać oferty, ale…Niestety zdarza się, że pod niektórymi ofertami kryją się oszuści. Umieszczają ogłoszenia firm, które nie istnieją, a dalszy bieg wydarzeń może narazić na negatywne skutki. Trzeba być niezwykle czujnym.

Nawiązanie bezpośredniego kontaktu z firmą

Większość firm na swoich stronach internetowych posiada zakładki typu “Kariera” czy “Dołącz do nas”. Na bieżąco uaktualniane są informacje o prowadzonej na dane stanowisko rekrutacji. Przykładem tego jest firma Wrosystem, która na swojej stronie internetowej posiada dedykowaną do rekrutacji zakładkę, gdzie jest napisane kogo firma potrzebuje i co oferuje. Dużą wartością jest również podany bezpośredni kontakt do osoby odpowiedzialnej za rekrutację, co daje zainteresowanym możliwość bezpośredniej rozmowy i tym samym odpowiedzi na nurtujące pytania. Warto skorzystać z takiego rozwiązania.