ekoskora
11 września 2018

Kategoria:
Inne

Ekoskóra jako materiał obiciowy do mebli

Kupno nowej kanapy czy foteli nierozerwalnie wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji co do wyboru obicia. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się meble obite przy pomocy tak zwanej ekoskóry. Czym jest ten materiał, jakie są jego zalety i dlaczego warto zainwestować w meble wykonane przy jego wykorzystaniu? Tego wszystkiego dowiemy się z poniższego artykułu.

Czym jest ekoskóra?

Ekoskóra, skóra syntetyczna, derma, skaj – pod tymi wszystkimi nazwami kryje się ten sam materiał, będący imitacją skóry naturalnej. Jest to tkanina poliestrowa, którą pokrywa się warstwą plastyfikowanego polichlorku winylu. Imitacja jest tak dobra, że nawet eksperci często nie są w stanie na pierwszy rzut oka odróżnić ekoskóry od skóry naturalnej. Zidentyfikować można ją dopiero zaglądają pod spód, gdyż ekoskóra zwykle podklejona jest materiałem, podczas gdy spód skóry naturalnej jest pokryty meszkiem. Ekoskóra znajduje bardzo szerokie zastosowanie, poza produkcją mebli używa się jej również w wyrobie szerokiej gamy obuwia, odzieży, akcesoriów, do wykonywania tapicerki samochodowej.

Dlaczego ekoskóra?

Przeglądając oferty firm meblarskich, takich jak BiG Meble z pewnością zauważymy, że wybór mebli obitych ekoskórą jest bardzo duży. Skąd wynika ich duża popularność? Jednym z głównych czynników jest bardzo przystępna cena, znacznie niższa niż w przypadku mebli z tapicerką z prawdziwej skóry. Tę zaletę doceniają przede wszystkim osoby, które meblują nowe mieszkanie lub dom i zakupują większą ilość sprzętów w „jednym rzucie”. Czy jednak meble z ekoskóry mają jeszcze jakieś zalety? Oczywiście, że tak!

Skóra nie do poznania

Meble skórzane cenione są za swój wygląd, nierozerwalnie kojarzący się z luksusem. Ekoskóra, jak zostało wspomniane wyżej, jest niemal nie do odróżnienia od prawdziwej skóry – za niższą cenę możemy uzyskać meble pod względem estetycznym niczym nie różniące się od sprzętów dużo droższych. Na rynku dostępna jest ekoskóra w różnych kolorach i o różnych fakturach.

Wysoka trwałość i odporność

Problemem, z którym często mierzą się właściciele mebli z naturalnej skóry, jest ich wysoka podatność na różnego rodzaju zabrudzenia, a także wysokie wymogi w kwestii konserwacji. Ekoskóra nie plami się tak bardzo, jest odporna na wodę, utrzymanie jej w czystości wymaga mniej pracy.

Skóra przyjazna środowisku

Nie bez znacznie jest również fakt, że skóra syntetyczna powstaje z tworzyw sztucznych, a nie produktów pochodzenia zwierzęcego. To doskonały wybór dla osób, które ze względów etycznych starają się rezygnować z produktów odzwierzęcych, a jednocześnie pragną stylowo urządzić swoje mieszkanie.