2 października 2019

Kategoria:
Inne

Efekty specjalne z użyciem pirotechniki. Przykłady zastosowań

Widowiska pirotechniczne robią duże wrażenie. Kolorowe fajerwerki pojawiające się na niebie wprowadzają nastrój zabawy i świętowania. Często są momentem niecierpliwie wyczekiwanym przez uczestników wydarzenia. W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzą się sztuczne ognie? I jak przeprowadzić pokaz pirotechniczny z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa?

Sztuczne ognie – kiedy ich użyć?

Efekty specjalne z użyciem ognia są stosowane coraz częściej. Pierwszą okazją, która przychodzi na myśl, jest Sylwester. To właśnie granicę Nowego Roku przekracza się najczęściej przy wtórze fajerwerków. Ale sztucznych ogni można użyć również przy innych okazjach, np. chcąc zorganizować show na weselu, na imprezie firmowej lub festynie. Efekty pirotechniczne stosuje się też na koncertach, pokazach mody czy imprezach sportowych. Takie widowiska są z reguły nadzorowane przez profesjonalne firmy, zajmujące się pokazami pirotechnicznymi. Czy warto skorzystać z usług takiej firmy?

Profesjonalnie przygotowane widowisko

Zamówienie pokazu pirotechnicznego u zawodowców ma dużo zalet. Po pierwsze, wiedzą oni, jak obchodzić się z efektami specjalnymi tego typu i potrafią przeprowadzić widowisko nie tylko efektownie, ale również bezpiecznie. Dodatkowo, profesjonalne firmy mają większe możliwości niż amatorzy, dlatego przygotowany przez nich pokaz na pewno zrobi na oglądających duże wrażenie. Jedną z firm zajmujących się organizacją takich widowisk jest Click Pyro & Art. Jeśli skorzystasz z usług profesjonalistów, sam będzie mógł cieszyć się pokazem pirotechnicznym, zamiast zamartwiać się, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Pokaz fajerwerków – zrób to sam

Jeśli planujesz widowisko z mniejszym rozmachem, np. z okazji rocznicy ślubu czy urodzin, i chcesz zająć się tym sam, również masz taką możliwość. Niektóre sklepy oferują zestawy pokazowe do samodzielnego odpalania. Szukaj produktów, na które nie trzeba mieć dodatkowego pozwolenia. Pamiętaj jednak, żeby kupować fajerwerki od zaufanych sprzedawców. Obcowanie z ogniem to nie żarty – należy być ostrożnym, aby widowisko nie skończyło się tragedią…

Efekty pirotechniczne – zasady bezpieczeństwa

Jeśli korzystasz z usług profesjonalnej firmy, zapewnienie bezpieczeństwa podczas widowiska należy głównie do jej obowiązków. Ale kiedy decydujesz się na samodzielne przygotowanie pokazu, od samego początku powinieneś mieć na uwadze dobro oglądających. Zacznij od zakupu fajerwerk w pewnym źródle. Niech nie zwiedzie Cię niższa cena – największą wartość ma bezpieczeństwo widzów pokazu. Podczas korzystania z fajerwerków, stosuj się do instrukcji zawartych na opakowaniu. Wybierz miejsce, gdzie nie występuje ryzyko pożaru – powinna to być otwarta przestrzeń, z dala od materiałów łatwopalnych i uczestników pokazu. Po odpaleniu fajerwerk, szybko się od nich oddal. Nie podchodź blisko niewypałów. Pamiętaj też o zwierzętach, u których strach wywołany wybuchem może mieć poważne skutki. Unikaj brawury, sztuczne ognie potrafią stworzyć na imprezie niezapomniany klimat, ale tylko jeśli będą wykorzystane przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.