16 maja 2017

Kategoria:
Inne

Jak działają agregaty tynkarskie?

Aby zoptymalizować prace budowlane, wykorzystuje się w trakcie nich różne urządzenia przyspieszające i automatyzujące znacznie niektóre czynności, które mogłyby zająć pracownikom bardzo dużo czasu. Podczas prac wykończeniowych przydatne są agregaty tynkarskie, które ułatwiają nakładanie tynku na dużych powierzchniach.

Rodzaje tynków

Budowa domu oraz jego wykańczanie jest bardzo pracochłonnym procesem. Wymaga dużo energii, siły oraz czasu. Tego ostatniego zawsze brakuje, dlatego warto skorzystać z urządzeń, które przyspieszą niektóre prace, takie jak np. tynkowanie ścian. Dzięki odpowiedniemu tynkowi wewnątrz domu ochronimy go przed ogniem oraz wilgocią i zapewnimy estetyczny wygląd. Do wyboru mamy tynki gipsowe, cementowe, cementowo-wapienne lub gliniane. Możemy je kupić jako gotowe mieszanki w workach lub wymieszać je z piasku, wapna i cementu na miejscu pracy.

Elementy agregatu tynkarskiego

Do mechanicznego nakładania tynków w sposób ciągły służą agregaty tynkarskie. Są to wszechstronne urządzenia, które można łatwo zdemontować i przetransportować w inne miejsce. Po uprzednim rozdrobnieniu dostarczonej masy mogą aplikować na ściany różnego rodzaju tynki, zaprawy klejowe oraz wylewki. Ich wydajność mieszania i pompowania jest regulowana za pomocą pompy ślimakowej.

Agregaty tynkarskie składają się z kilku ważnych elementów: mieszarki, w której mieszają się wszystkie składniki tworzące zaprawę, pompy wyposażonej w przewód doprowadzający masę do węża, sita, które oddziela sporych rozmiarów elementy zaprawy, a by nie dopuścić do uszkodzenia elementów agregatu, węża natryskowego, który generuje strumień natryskowy, oraz sprężarki zwiększającej moc wyrzutu zaprawy z węża.

Gdzie można zaopatrzyć się w agregat tynkarski?

Szeroki wybór agregatów tynkarskich, malarskich oraz szpachlarskich oferuje przedsiębiorstwo PAGART ze Szczecina, obecne na rynku od kilkunastu lat. Firma specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług z zakresu dostarczania profesjonalnych technologii wykańczania wnętrz. Posiada również duży wybór elektronarzędzi, a także zajmuje się sprzedażą części do agregatów i chemii budowlanej.