26 maja 2017

Kategoria:
Inne

Jak działa i do czego służy defroster?

W każdej mikrofalówce jest funkcja „defrost” – czyli szybkie rozmrażanie. Dzięki temu możemy zacząć przygotowywać danie bez godzin czekania, aż głęboko zamrożone mięso czy warzywa będzie się nadawało do obróbki. Na skalę przemysłową także korzysta się z technologii szybkiego rozmrażania, jednak używa się do tego innych urządzeń i technik. Poznajcie defroster.

Do czego służy defroster?

Defroster, w odróżnieniu naszych poczciwych mikrofalówek, ma jedną jedyną funkcję i jest nią rozmrażanie – jednak nie pojedynczych kawałków jedzenia, a całych bloków – mięsnych lub rybnych. Chodzi o szybkie rozmrożenie jak największej partii.

Z defrosterów korzysta przemysł mięsny i przetwórnie ryb dlatego muszą być one maksymalnie wydajne, bezpieczne, przewidywalne, a jednocześnie dawać duże możliwości przy łatwości sterowania nimi. Dlatego z jednej strony są one bardzo solidne, mocne i odporne, z drugiej – wyposażone w zaawansowane oprogramowanie o wysokiej czułości.

Jak działa defroster?

Defroster dla przemysłu mięsnego jest wyposażony w system atomizowania wody, aby uzyskać wilgotność 80–98%. Jednocześnie przetaczają się odpowiednio kierowane fale gorącego powietrza. Agregat generujący gorącą mgiełkę znajduje się poza komorą defrostacyjną. Komora jest szczelna, drzwi najczęściej wykonane są w całości ze stali nierdzewnej, tak aby ciepło nie wydostawało się na zewnątrz (spowalniałoby to pracę maszyny).

Kontrola może przebiegać także zdalnie. Urządzenie jest obsługiwane przez mikroprocesor Aditec 820. Możliwe jest użycie 80 programów, z których każdy składa się z 20 kroków dla precyzyjnego rozmrażania. Pamięć jest programowalna i dostosowana do wszystkich procesów, jakie przeprowadza defroster. Możemy śledzić i regulować takie parametry, jak: temperatury, prędkość powietrza, wilgotność, czas cyklu – bez konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu, ponieważ możliwy jest zdalny nadzór nad pracą maszyny.

Dzięki materiałowi z jakiego są wykonane defrostery, maszyny te mogą służyć latami. Ani wysoki poziom wilgotności, ani woda z rozmarzających bloków, ani skrajne temperatury nie zaszkodzą urządzeniu. Defroster można zobaczyć i lepiej poznać na www.jugema.com.pl.