7 marca 2019

Kategoria:
Inne

Druk wielkoformatowy. Gdzie znajduje zastosowanie?

W dzisiejszym świecie ludzie przywykli do otaczających nas z każdej strony reklam. Zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i miasteczek czy wsi spotykają się każdego dnia z marketingiem telewizyjnym, radiowym oraz ulicznym. Nikogo nie dziwią już ulotki, banery czy billboardy. Firmy prześcigają się w pomysłach na reklamę swoich usług, a pomagają im w tym dobrej jakości wydruki wielkoformatowe.

Co kryje się pod nazwą druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy, inaczej lateksowy druk cyfrowy bądź solwentowy, to wykorzystanie nowoczesnej technologii do produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii i papierze, ale może to też być folia samoprzylepna, siatka i inne.

Najbardziej popularne produkty druku wielkoformatowego:

  • banery reklamowe – wydruki reklamowe na płachcie materiału,
  • tablice reklamowe i informacyjne – zaprowadzą klienta w określone miejsce, np. do restauracji, kawiarni czy fryzjera,
  • plakaty wielkoformatowe typu Billboard – widzimy je w każdym mieście oraz przy drogach, często podświetlane i trudno je zignorować, docierają do ogromnej ilości odbiorców,
  • plakaty – jedna z popularniejszych form reklamy wydarzeń kulturalnych, kulinarnych i innych,
  • fotoobrazy i fototapety mają duże zastosowanie w restauracjach, salonach urody, klinikach, przychodniach stomatologicznych czy też prywatnych mieszkaniach,
  • transparenty – widzimy je podczas meczów, pochodów oraz koncertów,
  • reklamy na pojazdach – samochodach i plandekach, czyli reklama w ruchu.

Reklama wielkoformatowa w przestrzeni publicznej

Specjalista ze szczecińskiej firmy świadczącej usługi poligraficzne Grafix-Bis twierdzi:

Wielkoformatowa reklama zewnętrzna ma szansę trafić do każdego, niezależnie od płci i wieku. Jest widoczna i daje szansę reklamodawcy dotrzeć do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Nasz klient ma ogromny wybór i może dostosować reklamę do swoich potrzeb.

Patrząc na możliwości jakie daje druk wielkoformatowy trudno z tym stwierdzeniem polemizować.

Wybór spośród opcji jaki nam oferuje druk wielkoformatowy nie jest łatwy. Dobrze jest zastanowić się jak chcemy być postrzegani przez potencjalnych klientów oraz jaki rodzaj klienta nas interesuje. Dokonując wyboru drukarni należy zwrócić uwagę na jakość, nowoczesność sprzętu, ofertę cenową i możliwości jakie nam oferuje.

Druk wielkoformatowy jest nowoczesną technologią stosowaną w obecnej formie stosunkowo od niedawna. Na rynku istnieje wiele konkurujących ze sobą firm, które na nasze indywidualne zlecenie wykonają dla nas odpowiedni wydruk.