3 kwietnia 2017

Kategoria:
Inne

Druk na foliach elektrostatycznych

Folia elektrostatyczna to specyficzny materiał. Jest to w zasadzie naładowana elektrycznie folia polipropylenowa, wykorzystywana do produkcji drukowanych naklejek elektrostatycznych. Po przyklejeniu, przylega ona do suchych powierzchni takich jak beton, cegła, ceramika, szkło, metal, papier, pleksi czy karoseria samochodowa.

Zalety folii elektrostatycznej

O zaletach folii elektrostatycznej przesądzają jej właściwości fizyczne. Folia może występować w dwóch uniwersalnych formach – bezbarwnej bądź białej. Nie pozostawia kleju (de facto go nie posiada), pęcherzy oraz zmarszczek. Ponadto, jest przyjazna dla środowiska naturalnego i podlega recyklingowi.

Folię możemy naklejać z każdej strony – zadrukowanej i niezadrukowanej – zatem umieszczenie naklejki z nadrukiem na oknie pozwala na dostrzeżenie jej z różnych perspektyw. Materiał z łatwością da się przemieszczać, aż do wytracenia ładunku elektrostatycznego – komentuje ekspert łódzkiego Zakładu Poligraficznego ,,Druk”, wyspecjalizowanego w druku na foliach elektrostatycznych.

Zastosowanie folii – ulotki i reklamy

Z wyjątkowych właściwości folii korzysta przede wszystkim branża marketingowa, przy produkcji tzw. ulotek elektrostatycznych. Znajdują one zastosowanie w licznych kampaniach, m.in. firm farmaceutycznych, szkoleniowo-edukacyjnych, a także w marketingu sportowym (rozmaite plakaty czy karty). Folię elektrostatyczną dostrzeżemy też w punktach handlowych oraz na eventach i wydarzeniach kultury masowej. ,,Komunikat marketingowy zawarty na naklejce elektrostatycznej da się w prosty sposób zastąpić zupełnie nową treścią, co umożliwia szybką i sprawną zmianę koncepcji reklamy. Zazwyczaj ulotki tego typu przyjmują formę małej i średniej wielkości, do formatu A3 włącznie” – dodaje specjalista Zakładu Poligraficznego ,,Druk”.

Standardy druku na folii

Wykonanie druku na folii elektrostatycznej wymaga specjalnych umiejętności, dlatego za realizację tego typu zleceń odpowiadają najczęściej doświadczone zakłady poligraficzne. Dobry druk podlega ścisłym zasadom wykonawstwa zarówno na poziomie przygotowania projektu, jak też samego wydruku i obróbki końcowej. Z tego względu naklejki elektrostatyczne nie zawsze są produktem tanim – płacimy bowiem za jakość dalece przewyższającą klasyczny druk offsetowy i cyfrowy.

Tagi: , ,